23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ ۱۳:۰۵:۰۸
کد مطلب:  883825
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
انجمن اولیا و مربیان مدارس باید تقویت شود

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در آئین اختتامیه گردهمایی آموزشی – توجیهی روسای ادارات انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور با بیان اینکه انجمن اولیا و مربیان مدارس بسیار با اهمیت است؛ بر تقویت، توانمندسازی و ارتقای این انجمن ها تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش روز گذشته در آئین اختتامیه گردهمایی آموزشی توجیهی روسای ادارات انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور که در سالن جلسات باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد؛ ضمن تقدیر و تشکر از بانیان برگزاری این گردهمایی، ابراز امیدواری کرد که این دوره آموزشی توجیهی بتواند برخی از ابهامات و مسائل حوزه انجمن اولیا و مربیان در مدارس را مرتفع کند .

وی توجه به انجمن اولیا و مربیان داخل مدارس را بسیار مهم دانست؛ تصریح کرد: باید انجمن اولیا و مربیان مدارس را ارتقاء، نهادینه و توانمند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه رمز موفقیت انجمن اولیا و مربیان مدارس، نهادینه کردن فرهنگ مشارکت اولیا در امور مدرسه است؛ اظهار داشت: بعد از نهادینه شدن، می توان به ابعاد اداری و فنی موضوع پرداخت و کار را پیش برد.

قربانی با بیان اینکه افراد عضو شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان در هر استان جزو افراد شاخص و تحصیلکرده هستند؛ بر استفاده از ظرفیت و توان این افراد بانفوذ در کمک به پشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت تاکید کرد .

وی برگزاری دوره های آموزش خانواده ویژه اولیای دانش آموزان را بسیار مفید و موثر دانست و گفت: مدرسین آموزش خانواده باید افراد توانمند و خوشنامی باشند که بتوانند بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه را برای اولیا تشریح و تبیین کنند.

قربانی با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی که  نوجوانان و جوانان ما را تهدید می کند؛ اظهارداشت: برگزاری دوره های آموزش خانواده می تواند بسیاری آسیب های اجتماعی و مسائل تربیتی در مدارس را کاهش داده و اصلاح کند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از انجمن اولیا و مربیان به عنوان بخش پایه برای سیستم تعلیم و تربیت نام برد و خاطر نشان کرد: انجمن اولیا و مربیان مدارس، در روشنگری اولیا و خانواده ها، ارتقای تحصیلی دانش آموزان و کاهش رفتارهای پرخطر و بزه  در مدارس تاثیرگذار خواهد بود.

وی در پایان خطاب به روسای ادارات انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور گفت: جایگاه شما بسیار حساس و با اهمیت است و باید از این بستر برای کمک به نظام تعلیم و تربیت استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید :