23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ ۱۲:۴۵:۱۰
کد مطلب:  883798
مدیر کل آموزش و پرورش استان در نشست خبری با اصحاب رسانه های جمعی:
مسابقات قرآنی یک فرصت و پدیده تعلیم و تربیتی است

ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در نشست خبری با اصحاب رسانه های جمعی استان گفت: مسابقات قرآنی یک فرصت و پدیده تعلیم و تربیتی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، نشست خبری مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان ویژه سی و هفتمین دوره مسابقات کشوری قرآن، نماز و عترت دانش آموزان سراسر کشور صبح امروز در سالن غدیر ساختمان استاد رضا روزبه اداره کل برگزار شد.

 ابراهیم رفیعی در این نشست ضمن تبریک دهه کرامت ابراز داشت: بسیار خرسندیم که در جمع اصحاب رسانه و خبرنگاران محترم استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش پس از انقلاب دو دوره وجود دارد گفت: دوره اول قبل از تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و دوره دوم بعد از تدوین و اجرای این سند می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه قبل از انقلاب تعلیم و تربیت بر مبنای مولفه‌های دینی نبود اظهار داشت: پس از انقلاب نقش این مولفه‌ها در تعلیم و تربیت افزایش یافته و پر رنگ تر شده است.

رفیعی در ادامه با اشاره به نقش بخش‌های علمی، دینی و پژوهشی در تدوین سند تحول بنیادین گفت: در آغاز دولت تدبیر و امید اجرای سند تحول یکی از برنامه‌های اصلی آموزش و پرورش بوده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه اجرای سند تحول بنیادین همیشه جزو مطالبات مسئولین امر است خاطر نشان کرد: سند اجرایی مربوطه را در این خصوص در استان زنجان تدوین کرده ایم و تحویل وزارت آموزش و پرورش داده ایم.

وی تصریح نمود: برنامه اجرایی و راهبردی آموزش و پرورش استان زنجان نیز برای سه سال آینده در حال تدوین است و به در آینده نزدیک به وزارت آموزش و پرورش تقدیم خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه تربیت همزمان باید برای ساختن دنیا و آخرت انسان صورت گیرد گفت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تربیت در 6 ساحت دینی و اعتقادی، سیاسی و اجتماعی، زیستی و بدنی، هنری و زیبا شناختی، اقتصادی و حرفه ای و همچنین علمی و فناوریانجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه ساحت دینی و اعتقادی بیان کرد: برگزاری مسابقات قرآنی یکی از برنامه‌های مدنظر در ساحت دینی و اعتقادی است است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری قرآن در دو بخش آوایی و پژوهشی گفت: استان زنجان امسال میزبان  سی و هفتمین دوره مرحله کشوری مسابقات قرآنی در بخش پژوهشی است.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات یک فرصت و پدیده تعلیم و تربیتی و بازار داد و سند فرهنگی است خاطر نشان کرد: تفسیر قرآن، مفاهیم نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز با دو رویکرد ادبی و محتوایی بخش‌های پژوهشی مسابقات قرآنی است.

رفیعی با اشاره به شرکت دانش‌آموزان   استان های سراسر کشور در این دوره از مسابقات عنوان کرد: دانش‌آموزان استثنایی نیز در این مسابقات حضور دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه تعداد ۴۹۲ دانش‌آموز پسر در این رقابت‌ها حضور دارند، بیان کرد:  تعداد ۴۹۲ دانش‌آموز دختر نیز در این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه همراه با دانش‌آموزان مربیان و مهمان وزارتی نیز حضور خواهند داشت، گفت: در هر دوره  ۷۰۰ نفر مهمان استان زنجان خواهند بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه مراسم افتتاحیه مسابقات قرآنی در بخش پسران روز 22 تیر‌ماه سال جاری برگزار می‌شود، ابراز داشت: این دانش‌آموزان مسابقات خود را از ۲۲ تیر‌ماه آغاز و تا 25 تیر‌ماه ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه رقابت دانش‌آموزان دختر نیز از ۲۷ تیر‌ماه با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز می‌شود، گفت: این بخش از مسابقات نیز ۳۰ تیر‌ماه به پایان می‌رسد.

مدیر کل آموزش و پرورش در خاتمه، این مسابقات را فرصتی مناسب برای معرفی استان زنجان در تمامی زمینه ها عنوان کرد و گفت: استان زنجان به عنوان الگوی تربیت دانش آموزان قرآنی از این فرصت متنعم خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۱۵ دانش‌آموز از استان زنجان در این رقابت‌ها حضور دارند، اظهار کرد: این تعداد دانش‌آموز در بخش دختران و  پسران شرکت خواهند داشت.

وی ابراز امیدواری نمود: عوامل اجرایی، دانش آموزان شرکت کننده و سایر مهمانان در این دوره از مسابقات در نهایت آرامش در زنجان حضور داشته باشند و این استان را با خاطرات خوش ترک نمایند.

به اشتراک بگذارید :