14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۴:۱۲:۵۹
کد مطلب:  883314
تقدیر از 3 دانش آموز منتخب فارس در سیزدهمین جشنواره کشوری هنرهای تجسمی

مدیر کل آموزش و پرورش فارس سیاست وزرات را ترویج و گسترش آموزش های فنی حرفه ایی و کاردانش دانست و گفت : در این راستا 50 درصد دانش آموزان باید به این سمت گرایش داشته باشند که خوشبختانه در بحث توسعه ی متوازن فارس خوب عمل کرده ،به نحوی که هم اکنون 38 درصد دانش آموزان استان در رشته های مهارتی مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی  در آیین تقدیر از دانش آموزان هنرستانی منتخب فارس در سیزدهمین  جشنواره  کشوری هنرهای تجسمی ، با تاکید بر لزوم سوق دادن دانش آموزان به سمت رشته های مهارتی گفت : در این زمینه توانستیم چند هنرستان را به مدار هنرستان های  موجود اضافه کنیم و تعداد بیشتری هنرجو جذب کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود : باید  تجهیزات بهتر و رشته های متنوع تر در هنرستان ها  ایجاد شود تا  دانش آموزان بتوانند جذب این آموزش ها شوند که هم آینده شان به لحاظ شغلی تامین شود و هم مهارت آموزی ،  ارتباط پذیری اجتماعی  و تسلط بر امورات زندگی آنها بالاتر رود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز در این مراسم ، گفت : در مرحله استانی سیزدهمین جشنواره  هنرهای تجسمی 150 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که با ارزیابی انجام شده  24 اثر به عنوان آثار منتخب استانی به وزارت خانه  ارسال شد که در نهایت نیز 3 اثر از استان فارس به عنوان منتخب کشوری معرفی شدند.

فرهاد اسماعیلی  با اشاره به  پتانسیل هنرستان ها و لزوم توجه ویژه به آنها ، گفت: این  3 اثر از دل هنرستان های ما  بیرون آمده و  این خود نشان دهنده  کار ریشه ایی در هنرستان های ماست که قابل تامل و تشکر است .

رئیس اداره فنی و حرفه ای آموزش و پرورش استان فارس نیز گفت : جای بسی افتخار است که فارس را همه جا  به نام فرهنگ و هنر می شناسند و  امروز دانش آموزان استان پرچم هنر و فرهنگ را در هنرستان های کشور به اهتزاز درآوردند .

محمد رضا فرهادی گفت : در این جشنواره دانش آموز حدیث رفیعی رودبالی از هنرستان کامیاب ناحیه  یک شیراز ،در رشته گرافیک مقام اول کشوری ، شقایق نظافت از هنرستان محدثه فیروزآباد ،در رشته نقوش سنتی و نگارگری مقام اول کشوری و زهرا حق شناس نیز از هنرستان راضیه ناحیه 3 شیراز در رشته چهره سازی یا طراحی عمومی  مقام دوم کشوری را کسب کردند.

به اشتراک بگذارید :