16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۱۴:۱۱:۵۰
کد مطلب:  883310
خیز بلند آموزش و پرورش فارس برای بازگشایی مدارس در مهر 98

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به شروع روند آمادگی استان برای سال تحصیلی جدید ،گفت: در قالب اجرای برنامه های مختلف همچون ساماندهی نیروی انسانی و تامین تجهیزات ، از ماه های قبل برای شروع مطلوب مدارس در مهر 98 آماده می شویم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در شورای پروژه مهر 98 استان، با اشاره به  لزوم توجه به دو عنصر مهم  زمان و کیفیت در بحث پروژه مهر گفت : باید با برنامه ریزی و تشکیل جلسات هفتگی منظم در قالب کمیته های 5 گانه این کارگروه،به نحوی عمل کرد تا بازگشایی مدارس به نحو شایسته انجام شود.

رئیس شورای پروژه مهر آموزش و پرورش فارس با اشاره به برخی مشکلات موجود برای شروع سال تحصیلی جدید، گفت:با توجه به اینکه کمبود نیروی انسانی برای شروع سال تحصیلی جدید در استان محسوس تر از سال های قبل است و به منظور برون رفت از این مشکل ، از زمستان سال قبل با تشکیل کارگروه توسعه مدیریت با موضوع تامین کمبود نیروی انسانی تشکیل شده و به نتایج مطلوبی نیز دست یافته ایم.

نجفی با اشاره به کمبود نزدیک به 10 هزار معلم برای سال تحصیلی جدید در آموزش و پرورش فارس، یادآور شد : سال گذشته نیز با کمبود  8 هزار و 500 نفر نیرو مواجه بودیم که با کمترین مشکل از این مرحله عبور کردیم و در سال جاری نیز با برنامه ریزی مطلوب این مشکل رفع خواهد شد.

وی با اشاره به روند خوب نقل و انتقالات نیروی انسانی در استان،گفت : تمدید انتقال موقت  همکاران یکی از ابتکاراتی بود که توانست بخش قابل توجهی از مشکلات ما در این زمینه را رفع کند  .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین با اشاره به روند خوب ثبت نام نزدیک به 900 هزار دانش آموز در بیش از 8 هزار مدرسه در اسطح استان،گفت : تلاش ما ایجاد آرامش خاطر در اولیای دانش آموزان در موضوع ثبت نام فرزندانشان است و بازخورد ها نیز حاکی از وجود آرامشی ناشی از نظارت بر موضوع ثبت نام در مدارس است .

رئیس شورای پروژه مهر آموزش و پرورش فارس نظارت را مهمترین وظیفه همکاران خود در این حوزه دانست وگفت : نظارت باید قوی و مستدل و با حفظ حرمت همکاران و مدیران مدارس انجام گیرد .

دبیر شورای پروژه مهر آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت:موضوعات مختلف پروژه مهر در قالب 5 کمیته تحت عنوان ؛ سازماندهی- تعمیر و تجهیز- تبلیغ ،توجیه و اطلاع رسانی- تایید صلاحیت و نظارت و ارزیابی پی گیری می شود.

فرهاد اسماعیلی گفت: برای اینکه سال تحصیلی جدید به نحو مطلوب و با کمترین آسیب در بخش های مختلف شروع شود،  بر اساس دستورالعمل وزارتی، شرح وظایف هر کارگروه مشخص شده که با تشکیل جلسات منظم در این کارگروه ها ،مسائل و مشکلات موجود مطرح و برای پی گیری بیشتر به کارگروه اصلی منتقل خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزی و سایر عوامل تاثیر گذار، برای سال تحصیلی جاری با کمبود نزدیک به 10 هزار نیروی انسانی مواجه هستیم که رفع آن نیاز به تدبیرو هماهنگی بیشتر اعضای این کارگروه ها دارد.

در ادامه این جلسه اعضای کمیته های 5 گانه به برخی از اقدامات انجام شده در قالب کارگروه خود پرداخته و مسائل و مشکلات موجود را برای پی گیری بیشتر مطرح کردند.

به اشتراک بگذارید :