0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ ۱۴:۳۳:۱۸
کد مطلب:  QEapXvx7
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان
برگزاری دوره آموزشی مدرّسین طرح آموزش حقوق و تکالیف به دختران دانش آموز در خوزستان

مشاور بانوان مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان از اجرای دوره آموزشی مدرّسین طرح آموزش حقوق و تکالیف به دختران دانش آموز خوزستانی خبر داد.

 

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان مشاور بانوان  مدیر کل آموزش و پرورش  خوزستان از  اجرای دوره آموزشی مدرّسین طرح آموزش حقوق و تکالیف به دختران دانش آموز خوزستانی  خبر داد.

لیلی نظرپور ضمن اعلام این خبر گفت: این دوره یک روزه ، روز گذشته با حضور خانم زنگنه مدرس کشوری این دوره از ناحیه دو اهواز و مدرّسان اعزامی از نواحی و مناطق استان  در سالن تربیت این اداره کل برگزار شد .

وی اظهار نمود: تأکید بر آموزش حقوق در دوران نوجوانی بر این است که آنان به عنوان شهروند با حقوق و مسئولیت های خود آشنا شوند و به وظایف خود در قبال خود و  جامعه عمل نمایند و در اجتماع و محیط پیرامون خود مشارکت کنند. به این ترتیب این آموزش در برگیرنده احترام متقابل در میان شهروندانی است که در هویت های قومی، زبانی، نژادی، فرهنگی، دینی و جنسیتی تفاوت نشان می دهند.

نظرپور یادآور شد: شناخت این حقوق و تکالیف و نهادینه نمودن آن در افراد نقش مؤثری در ارتقاء و ایجاد جامعه ای بر اساس نظم و عدالت خواهد داشت لذا با عنایت به لزوم آگاهی عمومی  نوجوانان از حقوق  و تکالیف خود و همچنین نقش اولیا، مدرسه و والدین در ایجاد محیط مناسب برای ترویج و نهادینه سازی مفاهیم آموزش و حقوق و تکالیف  این دوره ی آموزشی برای سه گروه دانش آموزان، اولیا و مربیان مدرسه  متناسب با نیازهای آنان برگزار می شود.

نظر پور در ادامه گفت: تهیه بسته آموزشی برای سه گروه از مخاطبین به تفکیک جنس، برگزاری کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان دختربه تعداد 1380 نفر به میزان 8 ساعت، برگزاری کارگاه آموزشی ويژه والدين آنان به تعداد 1380 نفربه ميزان 8 ساعت ، برگزاری کارگاه آموزشی ويژه مربيان به تعداد40 نفر به ميزان 8 ساعت و جمعا 2800 نفر و 33760 نفر ساعت از اهداف کمّی این دوره می باشد.

همچنین :آشنايی دانش آموزان با حقوق شهروندی ،حقوق و تكاليف فردی ،خانوادگی و اجتماعی و حقوق بشر به عنوان نهاد و مبنايی برای جامعه مدنی ، توسعه اخلاق و روابط اخلاقی و افزايش همدلی و همبستگی اجتماعی و اخلاقی بين اعضا جامعه ، دانش افزايی و ارتقاء آگاهی دانش آموزان، والدين و مربيان از حقوق فردی ، اجتماعی و خانوادگی و تقويت مهارتهای مؤثر در دانش آموزان جهت احقاق حقوق مدنی و مشارکت آگاهانه برای حضور در عرصه های مختلف از اهداف کیفی این  طرح هستند.

وی در پایان گفت: دانش آموزان دختر دوره متوسطه دوم ، والدین و مربیان مدارس همان دانش آموزان از مخاطبین این دوره هستند.

 

 

به اشتراک بگذارید :