23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ ۰۸:۰۹:۲۴
کد مطلب:  882796
سلیمانی دشتکی استاندار ایلام تاکید کرد
تمامی ارگان ها باید هم پای سوادآموزی در خصوص حل این معضل اجتماعی گام بردارند.

دومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی با ریاست استاندار و حضور اعضاء شورا در محل سالن شهید ملکشاهی استاندری ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش ایلام به نقل از روابط عمومی معاونت سوادآموزی استان، دومین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی با ریاست استاندار و حضور اعضاء شورا در محل سالن شهید ملکشاهی استانداری برگزار شد. در این جلسه سلیمانی دشتکی استاندار ایلام تاکید کرد به منظور ریشه کنی بی سوادی در استان باید جلسه ی ویژه ای با حضور اعضاء شورای پشتیبانی و سایر ارگان هایی که در این خصوص می توانند فعالیت مفید داشته باشند نظیر بسیج، سپاه و ... تشکیل شود و همه اعضاء برنامه ها و طرح های خود را برای کمک به این موضوع ارائه دهند.

وی تاکید کرد: تمامی ارگان ها باید هم پای سوادآموزی در خصوص حل این معضل اجتماعی گام بردارند.

 سمیه حیدری معاون سوادآموزی استان در این جلسه ضمن ارائه ی برنامه عمل سال 98 حوزه معاونت سوادآموزی استان افزود: برنامه عمل بیانگر ارزش ها و اسناد بالادستی، ماموریت های سازمانی، اهداف کمی، منابع انسانی و مالی و شیوه های نظارت و ارزشیابی فعالیت ها است.

وی ادامه داد: هدف از برنامه عمل، مشخص بودن  اهداف است. بدین معنا که می دانید چه می خواهید تا برای رسیدن به آن انگیزه  داشته باشید.

حیدری گفت: برنامه عملیاتی معاونت سوادآموزی در راستای بهبود روند و اجرای هر چه بهتر برنامه های سوادآموزی در سال 1398 در 8 محور طراحی شده است.1-اجرای دوره های آموزشی 2-آشنایی سوادآموزان دوره انتقال با مهارت رایانه 3-تأسیس مراکز یادگیری محلی 4-تعمیق فرهنگ نماز 5-توانمندسازی نیروی انسانی 6-برگزاری جشنواره­ های تبلیغ و ترویج سوادآموزی 7-توسعه مشارکت بین بخشی 8-طرح حلقه­های کتابخوانی ویژه بزرگسالان 9-طرح خواندن با خانواده ویژه سوادآموزان . برای اجرایی نموده این برنامه تفاهم نامه­ای با اعتبار بیش از  40 میلیارد ریال با سازمان نهضت سوادآموزی منعقد شده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش ایلام از ارائه شیوه نامه اجرایی "  انتخاب و تشویق سازمان­ها، نهادها و اشخاص فعال در عرصه سوادآموزی " در این جلسه خبر داد و گفت: در راستای اسناد بالادستی از جمله پیام تاریخی امام خمینی (ره)، تاکیدات مقام معظم رهبری (دامت ظله)، مصوبه 595 شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرایی نمودن بند 5 مصوبه شماره 14590/ت50117 مورخ 1393/12/2 هیئت محترم وزیران با نظارت و هماهنگی کمیته برنام ه­ریزی استان، در راستای شتاب ­بخشی به برنامه­ ها، رفع مشکلات موجود و تبادل تجربیات مفید بین دستگاه­ها خبر داد و گفت این طرح برای سال جاری در استان اجرا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :