19 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ ۱۲:۴۵:۰۰
کد مطلب:  882680
رئیس مجلس در پیامی به اجلاس سراسری مدیران و روسای پردیس ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان :
دانشگاه فرهنگیان مرکز تحول در آموزش و پرورش است

رئیس مجلس شوری اسلامی در پیامی به اجلاس سراسری مدیران و رؤسای پردیس های دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور، از دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز تحول در آموزش و پرورش یاد کرد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، متن پیام علی لاریجانی به بیست و یکمین اجلاس سراسری مدیران رؤسای پردیس های دانشگاه فرهنگیان که روز سه شنبه در پردیس فرهنگیان شهرستان پیشوا برگزار شد به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

نظام تعلیم و تربیت از رکن وثیق رشد و تعالی ملت هاست و از این حیث یگانه، بی بدیل و مستقل از تاکید است چنانکه توجه و برنامه ریزی صحیح و اصولی در این بخش می تواند دستیابی به تعالی و شکوفایی جامعه را تحقق بخشد.

کشور ما با سابقه درخشان و تاریخ ارزشمند در زمینه دانش و معرفت نشان داده است که همواره مهد تعلیم و تربیت و بسترساز تحولات و نقش آفرینی های فرهنگی و علمی بوده و وجود شمار فراوانی از مفاخر و اندیشمندان و پژوهشگران زبده، بیانگر این عزم راسخ ملت بزرگ ایران در فراگیری و تولید علم است.

از نشانه ها و نمادهای بارز توجه به تعلیم و تربیت وجود هسته های آموزش عالی است که دانشگاه فرهنگیان در آن زمره بوده و در جهت تأمین تربیت و توانمند سازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش تشکیل گردیده است.

این مرکز بزرگ علمی کشور که به منظور استقرار نظام ملی تربیت معلم با رویکرد آموزش تخصصی و حرفه ای تربیت محور توسط وزارت آموزش و پرورش و با همکاری دستگاه های ذیربط شکل گرفت عمده ای در گسترش و تعمیق آموزی در کشور و همچنین در تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش داشته است.

با نگاهی اجمالی به ماموریت های دانشگاه فرهنگیان می توان به نمونه های بارزی از ایجاد تحول در آموزش و پرورش کشور از جمله تامین و تربیت معلمان و مدیران مدارس، توانمندسازی و ارتقای شایستگی های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای و منابع انسانی، تسهیل فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در تلفیق علم و دین، مشارکت در نهضت تولید علم و افزایش سهم تولیدات علمی در محتوای آموزشی و تربیتی، نوآوری در نظام تربیت معلم و همچنین توسعه امر پژوهش و گسترش دانش نام برد که جملگی بیانگر اقدامات در خور توجهی دانشگاه فرهنگیان بوده، دستاورد آن تحولات چشمگیر  در این بخش به شمار می آید.

اینجانب ضمن تجلیل از تمامی دست اندرکاران تعلیم و تربیت و نظام آموزشی که در مسیر پیشرفت کشور و شکوفایی استعدادهای فرزندان این ملت به عنوان آینده سازان جامعه می کوشند، مزید توفیق و سلامتی ایشان در خصوص خدمتگزاران در دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور را از خداوند متعال مسئلت می کنم.

به اشتراک بگذارید :