23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ ۱۳:۴۰:۲۱
کد مطلب:  882541
مشاور اجرایی مدیر کل در گردهمایی کارشناسان مدارس و مراکز غیر دولتی استان زنجان:
باید بستر لازم برای مشارکت همگانی در آموزش و پرورش فراهم شود

بیت اله احمدی نژاد در گردهمایی کارشناسان مشارکت های مردمی و مدارس و مراکز غیر دولتی استان زنجان گفت: باید بستر لازم برای مشارکت همگانی در آموزش و پرورش فراهم شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، گردهمایی کارشناسان مشارکت های مردمی و مدارس و مراکز غیر دولتی استان زنجان صبح امروز با حضور مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان و سایر اعضا و مدعوین در دبستان و پیش دبستانی نخبگان گلشهر ناحیه دو زنجان برگزار شد.

بیت اله احمدی نژاد در ابتدای این جلسه ابراز داشت: توسعه مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش یکی از سیاست های محوری دولت تدبیر و امید است.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود از جمله سند تحول بنیادین، مشارکت های مردمی را گسترش بدهیم.

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: در تدوین برنامه های راهبردی آموزش و پرورش باید به سند تحول بنیادین به عنوان چراغ راه نگاه کنیم، چرا که تمام برنامه های مدنظر با محوریت این سند تدوین و اجرایی می گردد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشارکت مردم در آموزش و پرورش نه یک انتخاب بکه یک ضرورت است گفت: مدارس غیر دولتی نماد مشارکت مردم در دستگاه تعلیم و تربیت می باشد.

احمدی نژاد اضافه کرد: همه باید با یک کار جهادی به کمک دولت بیاییم و جهت تحقق اهداف متعالی آموزش و پرورش کمک کار دستگاه تعلیم و تربیت باشیم.

مشاور اجرایی مدیر کل در جمع کارشناسان مشارکت های مردمی و مدارس و مراکز غیر دولتی استان زنجان متذکر شد: بدون مشارکت مردم نمی توان آموزش و پرورش را اداره کرد.

 وی تصریح کرد: در راستای انجام مطلوب برنامه ها و تحقق اهداف و سیاست های دولت در حوزه تعلیم و تربیت باید بستر لازم برای مشارکت همگانی در این دستگاه فرهنگی فراهم گردد.

احمدی نژاد در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: مدرسه و خانواده در کنار هم می توانند در تربیت دانش آموزان توانمند و فرهیخته تاثیر گذار باشند و در مشارکت لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.

 

 

به اشتراک بگذارید :