24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ ۱۳:۳۹:۱۵
کد مطلب:  GRkIto1I
مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان:
جامعه سالم منوط به داشتن مادران و زنان سالم است

مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان در گردهمایی کارشناسان امور بانوان آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان خوزستان گفت: جامعه سالم منوط به داشتن مادران و زنان سالم است. هیچ جامعه وتمدّنی به حیات ادامه نمی دهد مگر اینکه جامعه ی زنان و دختران سالم داشته باشد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان همزمان با هفته گرامی داشت مقام زن، گردهمایی کارشناسان امور بانوان آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان خوزستان در سالن غدیر این اداره کل برگزار شد.

 مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان در این گردهمایی گفت: جامعه سالم منوط به داشتن مادران و زنان سالم است. هیچ جامعه وتمدّنی به حیات ادامه نمی دهد مگر اینکه جامعه زنان و دختران سالم داشته باشد.

محمد تقی زاده تصریح کرد: سقوط، انحطاط وپیشرفت تمدن ها در سایه ی عملکرد بانوان است و تاریخ این را به اثبات رسانده است و زنان در بسیاری از جاها نقش زیادی داشته اند.

وی افزود: كتاب جامعه دو بخش دارد بخش اول ، شناخت و معرفت عمیق نسبت به هویت دینی، ملی و فرهنگی  و شناخت واژه های ساده مثل محبت، دوستی، هم دلی وهم زبانی و فراگیری زندگی اجتماعی  است كه اگر به خوبی محقق شود فصل دوم كه تولید علم و تكنولوژی  وکار وتلاش در همه زمینه هاست بهتر و راحت تر محقق می شود.

تقی زاده اظهار نمود:معتقدم خانم ها در فصل اول بسیار اثرگذارند و می توانند ساده ترین واژه های زندگی اجتماعی را به فرزندان به خوبی آموزش دهند.

مدیر کل آموزش وپرورش خوزستان یادآورشد: اگر می خواهیم منشأ هر حرکتی را در طول تاریخ ودر شرایط فعلی دنبال کنیم ، بخشی از آن در نوع نگاه ما به دختران وجامعه زنان است. اگر بخواهیم فرزند سالم داشته باشیم باید مادران سالمی داشته باشیم. لذا یکی از اولویت های آموزش و پرورش خوزستان در برنامه توسعه استان ، نگاه ویژه به مدارس دخترانه است و با توجه به اینکه خوزستان یک استان عشایری است ، دانش آموزان دختر بیشتر در معرض آسیب هستند و با همکاری و تلاش بیشتر باید برای آنان برنامه ها ی بسیار خوبی تدوین و اجرا کنیم.

گفتنی است در این گردهمایی سیّده فرانک موسوی سرپرست امور بانوان استانداری خوزستان نیز گفت:  بانوان بخش عظیمی از منابع انسانی محسوب می شوند و در صورت توجه نكردن به آنها جامعه در مسیر درست پیشرفت قرار نخواهد گرفت.یكی از شاخص های توسعه در هر كشور حضور فعال زنان در اجتماع است. در برنامه چهارم  و پنجم توسعه  به شاخصه های مهمی همچون تحكیم بنیاد خانواده، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اوقات فراغت بانوان توجه ویژه ای صورت گرفت اما تلاش های صورت گرفته در حوزه زنان كافی نبوده و باز هم جای فعالیت های بیشتر نیز وجود دارد و در این زمان نیازمند افزایش شاخصه های مختلف حضور بانوان در جامعه هستیم.

همچنین لیلی نظرپور مشاور مدیر کل در امور بانوان اداره کل آموزش وپرورش خوزستان  در ادامه با اشاره به پنجمین روز  هفته زن با نام زن ، عفاف، تربیت و تحکیم خانواده، به تبیین نقش مؤثر زنان فرهنگی در تحقق شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل در اجرای برنامه ها پرداخت و گفت: بانوان یکی از مؤلفه های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی  هستند. زنان می تواننند با حمایت از تولیدات داخلی به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند. زنان مدار عزّت و ذلّت هر جامعه ای با مدیریت هنرمندانه و خلاقانه  هستند.

وی تصریح کرد:حضرت فاطمه (س) به معنای واقعی نقش زن را ایفا کرد  به همین مناسبت ویژه برنامه هایی پیش بینی شده که در طول این هفته در سطح استان ،شهرستانها و مناطق اجرا خواهد شد. نظرپور ضمن توزیع  هزار بسته آموزشی بشری به همراه لوح فشرده میان کارشناسان و رابطین امور بانوان خوزستان برخی از کارهای انجام شده درهفته زن در سطح استان را تشریح کرد و در پایان نیز از کارشناسان فعال و برتر نواحی و مناطق استان قدردانی به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :