7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ ۱۱:۳۰:۰۰
کد مطلب:  882507
گروه‌های برتر مرحله نهایی هشتمین جشنواره همسرایان امور تربیتی کشور معرفی شدند

معاون پرورشی و فرهنگی از مشخص شدن گروه‌های برتر راه‌یافته به مرحله نهایی هشتمین دوره مسابقات همسرایان امور تربیتی خبر داد و اظهار کرد: پس از داوری غیرحضوری آثار انتخاب شدند و برای رقابت نهایی به مسابقات حضوری دعوت خواهند شد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌ و پرورش، علیرضا کاظمی گفت: مسابقات همسرایان امور تربیتی که به مسابقات گروه‌های کُر فرهنگیان و یا مسابقات کُرال فرهنگیان نیز معروف است در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و با عنوان مصداق عینی و عملیاتی تلفیق و تعامل بین ساحت‌های آموزشی و پرورشی و استفاده از همه ظرفیت‌های معلمان، مربیان، مدیران و کارشناسان واحدهای آموزشی در حوزه‌های فرهنگی هنری و باهدف ایجاد نشاط و شادابی در بین معلمان و همچنین تربیت مربیان حرفه‌ای سرود برای بدنه نیروهای رسمی آموزش ‌و پرورش همه‌ساله با حضور فرهنگیان در مناطق و شهرستان‌ها و استان‌های کشور برگزار می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در کنار جشنواره با حضور مربیان گروه‌هایی که امکان راه‌یابی به مسابقات برایشان فراهم نشده و مربیان فعال سرود استان‌ها، کارگاه‌های دانش‌افزایی و تقویت بنیان‌های جمع خوانی و سرود و کارگاه تلفیق شعر و موسیقی و صداسازی نیز برگزار می‌شود.

کاظمی افزود: در این کارگاه‌های آموزشی ضمن استفاده از بهترین مدرسین کشور کتاب‌هایی در حوزه دانش صداسازی و خواندن و تلفیق شعر و موسیقی آوازی به شرکت‌کنندگان اهدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مرحله اولیه مسابقات همسرایان امور تربیتی در مناطق و شهرستان بیش از 100 گروه از همکاران فرهنگی مشارکت کرده‌اند، افزود: از بین گروه‌های مناطق و استان‌ها تعداد 86 اثر از 43 گروه برتر مسابقات استانی با مشارکت بیش از 1300 نفر از فرهنگیان به مرحله غیرحضوری راه‌یافته‌اند که پس از داوری آثار درنهایت 10 گروه با مشارکت 320 نفر از همکاران به مرحله حضوری دعوت‌شده‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش ‌و پرورش همچنین با اشاره به نتایج مسابقات افزود: در بخش ترکیبی تلفیقی گروه‌های استان‌های خوزستان (خرمشهر)، منطقه 11 شهر تهران و استان گلستان، در بخش ترکیبی محلی گروه کرال عشایر، ‌ورامین از شهرستان‌های تهران و لاران چهارمحال بختیاری و همچنین فریدون‌کنار مازندران، در بخش همسرایان محلی نیز گروه‌های ناحیه 2 کرمان،‌ مازندران و بوشهر به این مسابقات دعوت خواهند شد.

وی اظهار امیدواری کرد با تأمین منابع مالی موردنیاز بتوانیم در سال جاری در بخش کارگاه‌های آموزشی تعداد بیشتری از فرهنگیان را تحت پوشش قرار دهیم.

به اشتراک بگذارید :