20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ ۱۲:۳۱:۲۰
کد مطلب:  882461
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری نشست کمیته نظارت بر درآمد اماکن و فضاهای ورزشی استان

جلسه کمیته نظارت بر درآمد آماکن و فضاهای ورزشی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سالن شورای یک این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با اشاره به اهمیت جایگاه تربیت بدنی  و فعالیت های ورزشی و نقش آن در مدارس، گفت:  نگهداری ،حفظ و ایمن سازی فضاهای ورزشی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت هزینه در بخش تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی اظهار داشت: ای کاش می توانستیم در این زمینه هزینه بیشتری انجام دهیم چرا که مستقیما با سلامت و تندرستی دانش آموزان در ارتباط است و دفع بسیاری از آسیب های اجتماعی را به همراه دارد.

صیدلو با اشاره به اینکه سالن های ورزشی از استهلاک بالایی برخودارند ، تصریح کرد: استمرار برگزاری این جلسات سبب اتخاذ تصمیمات و پیش بینی های  لازم  خواهد گردید و توسعه فعالیت های تربیت بدنی در استان را به همراه خواهد داشت.

گفتنی است در این نشست الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با استناد به سه بخشنامه وزارت آموزش پرورش در خصوص عدم واگذاری کلی اماکن و فضاهای ورزشی مورد نیاز ،هزینه ها و درآمدها حاصله از مجتمع های ورزشی صرفا در همان مکان و توسعه برنامه ها و فعالیت های تربیت بدنی و نیز ممنوعیت استفاده غیر ورزشی از فضاهای ورزشی داخل و خارج مدرسه به طرح موضوع پرداخت.

وی در ادامه با اشاره به  نیاز مالی جهت مرمت ، نگهداری و به ارائه گزارش در خصوص وضعیت ظاهری و فیزیکی فضاها و اماکن ورزشی استان بصورت مصور پرداخت.

 

 

به اشتراک بگذارید :