26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ ۱۰:۳۳:۲۰
کد مطلب:  882322
در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان:
طرح «فصل رویش» در استان گیلان اجرا می‌شود

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان گفت: طرح «فصل رویش» با هدف فعال‌سازی و توانمندسازی نیروها و همچنین غنی سازی اوقات فراغت در استان گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، یاسر تقوا با اشاره به اجرای طرح «فصل رویش» در استان گیلان، اظهار داشت: همزمان با آغاز فصل تابستان طرح «فصل رویش» به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با هدف فعال‌سازی انجمن‌های اسلامی از طریق آموزش و توانمندسازی نیروها در استان گیلان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ارتقای سطح تشکیلاتی، مهارتی و معرفتی مورد نیاز اعضا از اهداف طرح «فصل رویش» است، افزود: انگیزه و انسجام‌بخشی در آموزش تشکیلاتی و تخصصی، ایجاد بستری در راستای رسیدن به اخوت ایمانی و تعلق تشکیلاتی بین اعضا از دیگر اهداف این طرح است.  مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان با بیان اینکه طرح «فصل رویش» بر مبنای سه اصل تربیتی در استان گیلان اجرا می‌شود، تأکید کرد: آموزش‌های معرفتی مبتنی بر سیر فکری و تربیتی، آموزش‌های تشکیلاتی مبتنی بر افزایش توان مدیریت در راهبری انجمن اسلامی مدرسه و سایر آموزش‌ها مبتنی بر افزایش سطح مهارت‌های فردی و اجتماعی از سه اصول این طرح است.

تقوا با بیان اینکه ضرورت آموزش مهارت‌های فردی به دانش‌آموزان همواره از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید است، افزود: با استفاده از ظرفیت مراکز آموزش‌های فنی حرفه‌ای و جهاد دانشگاهی در سطح استان گیلان، ارائه آموزش‌های مهارتی در فصل تابستان به دانش آموزان در دستور کار این اتحادیه قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه مهارت آموزی تشکیلاتی، مهارت‌های مورد نیاز در راستای افزایش توان مدیریت یک تشکل دانش‌آموزی در مدرسه، آموزش داده می‌شود، گفت: مهارت سازماندهی شده شامل شناسایی، جذب، آموزش، توانمندسازی، بکارگیری، نظارت، ارزیابی، مهارت تشکیل و رهبری گروه به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان: مهارت برگزاری نمایشگاه، مراسم، تهیه گزارش از دیگر محورهای حوزه مهارت‌آموزی تشکیلاتی است که برای تحقق و آموختن این مهارت، دوره‌هایی همچون آموزش تدوین، عکاسی، طراحی، خبرنویسی، فن بیان، اجرا و سخنوری برنامه ریزی شده است.

تقوی ادامه داد: برگزاری اردوهای یک روزه و چند روزه داخل و خارج از استان، برنامه‌های ورزشی، نشست‌ها و همایش‌های تخصصی، هیئت انصارالمهدی (عج)، دیدار با خانواده‌های شهدا از دیگر موضوعاتی است که در این طرح به آن پرداخته خواهد شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :