19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۱۲:۱۰:۳۹
کد مطلب:  881698
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور:
کتاب‌‎های دانش آموزان استثنایی تا شهریور توزیع می‌شود

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: کتاب های دانش آموزان با نیازهای ویژه در تمامی مقاطع تحصیلی چاپ شده و در نهایت تا اول شهریور ماه در تمام استان های کشور توزیع می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، دکتر مجید قدمی درباره توزیع کتاب های دانش آموزان استثنایی اظهار کرد: با توجه به اینکه ساماندهی مدارس در شهریور ماه صورت می گیرد، همزمان با این ساماندهی، کتاب های درسی نیز به مدارس ارسال می شود.

وی با اشاره به اینکه امکان دقیق نبودن آمار دانش آموزان در برخی از مناطق کشور وجود دارد، یادآورشد: پدیده های مختلفی از جمله جابه جایی جمعیت خارج از نرم از جمله در شهرستان های اطراف تهران و امکان مهاجرت خانواده ها وجود دارد، از این رو شهریور ماه برای سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور فرصت مناسبی برای رفع کاستی هاست.

دکتر قدمی ادامه داد: سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور شهریور ماه پس از کسب اطلاعات دقیق از تعداد دانش آموزان، امکان چاپ مجدد کتاب در صورت کمبود را دارد؛ چرا که بازنگری آمارها لازم است.

به گفته وی، ثبت نام برای دریافت کتاب ها مانند سایر کودکان عادی به صورت اینترنتی انجام می شود و هماهنگی های لازم با سازمان پژوهش در توزیع کتاب ها انجام شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور درباره چاپ کتاب های بریل نیز گفت: این کتاب ها توسط خود سازمان به تعداد دانش آموزان در این بخش چاپ و از طریق مدارس به افراد تحویل داده می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین از چاپ کتاب های کودکان در حوزه اوتیسم خبر داد و گفت: این کتاب ها در مرحله چاپ هستند و در اختیار کودکان اوتیسمی مدارس آموزش و پرورش استثنایی قرار می گیرند.

**ارائه خدمات به دانش آموزان

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در ادامه درباره خدمات این سازمان به دانش آموزان اظهار کرد: خدمات حمایتی و سرویس ایاب و ذهاب مدارس به بهترین شکل انجام و هزینه های حمایتی کودکان از جمله ویلچر، واکر، دارو و سمعک نیز توسط سازمان پرداخت شده است.

دکتر قدمی افزود: دوره های تخصصی ضمن خدمت برای کارکنان پیش بینی شده تا سطح دانش نیروی انسانی افزایش یابد. ارتقاء سطح نیروهای انسانی سبب افزایش کیفی دانش کودکان می شود.

خبرگزاری ایرنا

به اشتراک بگذارید :