17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۰۷:۳۲:۲۰
کد مطلب:  881347
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس تاکید کرد:
در راستای عدالت آموزشی به دنبال خط‌کشی بین مدارس نیستیم

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به سیاست عدالت محور این سازمان در بحث کیفیت آموزشی گفت: در راستای عدالت آموزشی ،این اداره کل به دنبال خط‌کشی بین مدارس نیست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در نشستی خبری که با حضور رؤسای نواحی 4 گانه شیراز و رئیس سازمان دانش‌آموزی استان به‌منظور اطلاع‌رسانی در زمینه ثبت نام ، سرویس و لباس فرم دانش آموزان برگزار شد، در ابتدا از سیاست عدالت آموزشی وزارتخانه متبوع گفت و اظهار داشت: ما به دنبال خط‌کشی بین مدارس نیستیم و اعتقاد داریم که نباید بین مدارس تفاوت قائل شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: متأسفانه برخی از اولیا تحت تأثیر تبلیغات کاذب روی ثبت‌نام فرزندان خود در برخی مدارس حساس می‌شوند که حرف همیشگی ما به آن‌ها این است که فریب تبلیغات بیهوده را نخورند چراکه تمام تلاش مجموعه آموزش‌وپرورش این است که تفاوت فاحشی بین مدارس وجود نداشته باشد.

وی همچنین گفت: برخی فکر می‌کنند که بهترین مدارس در مرکز شهر مستقرشده‌اند که این نیز فکر اشتباهی است و طرح آدرس آموزش‌وپرورش دقیقاً به همین منظور تهیه‌شده تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها، در نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی ثبت‌نام صورت گیرد.

نجفی در ادامه به آغاز ثبت‌نام‌ها نیز اشاره کرد و گفت: مدارس در کوران ثبت‌نام هستند و ستادهای ثبت‌نام در نواحی مختلف تشکیل‌شده است، ضمن اینکه نهادهای بازرسی نیز به‌دقت روند ثبت‌نام را رصد می‌کنند.

وی همچنین دریافت وجه هنگام ثبت‌نام از دانش آموزان را ممنوع اعلام کرد و  گفت: طبق ضوابط آموزش‌وپرورش تحصیل رایگان است اما مردم می‌توانند در پرداخت هزینه‌های آموزش‌وپرورش مشارکت داشته باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با بیان اینکه، ما به هیچ مدیری نگفتیم که از والدین دانش‌آموز پول بگیرد، یادآور شد: در هنگام ثبت‌نام تنها وجه کتاب و بیمه اخذ خواهد شد و اگر غیرازاین موضوع گزارش شود، با فرد متخلف برخورد می‌شود. البته مدارس غیردولتی و شاهد نیز طبق مقررات خود در این زمینه عمل می‌کنند.

نجفی ادامه داد: مشارکت اولیا در هزینه مدارس باید قلبی باشد یعنی با رضایت درونی صورت گیرد و هیچ‌کس حق ندارد از والدین به‌اجبار پول دریافت کند؛ متأسفانه گاهی برخی توجیه نیستند و در این راستا مشکلاتی را ایجاد می‌کنند.

وی اضافه کرد: والدین اگر تخلفی در این زمینه‌ها مشاهده کردند به سامانه http://shekayat.medu.ir آموزش‌وپرورش مراجعه کرده و شکایت خود را ثبت کنند تا بازرسان ما به موضوع رسیدگی کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس همچنین در مورد تهیه سرویس و پوشاک مدارس نیز گفت: در بحث سرویس مدارس به دنبال تأمین امنیت دانش آموزان هستیم لذا سعی خواهیم کرد با سامانه هایی که در اختیار داریم و برنامه‌ریزی‌های سازمان دانش‌آموزی، به بهترین وجه ممکن کار را دنبال کنیم.

نجفی افزود: سازمان دانش‌آموزی فارس برای نخستین بار در کشور، بحث سرویس مدارس را به‌صورت خلاقانه اجرا کرد و به موفقیت رسید؛ به‌طوری‌که با کم‌ترین مشکل در سالهای اخیر روبه‌رو بودیم و مدل ما به سایر نقاط کشور نیز تعمیم یافت.

وی خاطرنشان کرد: در بحث پوشاک مدارس نیز، اقدامات لازم انجام و جلسات کارگروه مربوطه تشکیل‌شده تا همچون بحث سرویس مدارس ،کار به‌صورت اینترنتی و سیستمی انجام پذیرد.

نجفی یادآور شد: در بحث تهیه پوشاک با توجه به سال رونق تولید، از این موضوع غافل نبودیم و با مشارکت تولیدی‌های خوشنام و متعهد، علاوه بر تهیه پوشاک باکیفیت، زمینه اشتغال آنان نیز به‌نوعی فراهم‌شده است.

وی تصریح کرد: از اولیای دانش آموزان نیز انتظار داریم با همکاری با آموزش‌وپرورش، در 2 مقوله سرویس و پوشاک، ما را در انجام بهتر مأموریت خودیاری و مشکلات و ضعف‌ها را نیز گزارش کنند.

برای مشاهده گزارش خبری این نشست در صفحه اختصاصی آموزش و پرورش فارس در آپارات اینجا کلیک کنید

به اشتراک بگذارید :