17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۰۷:۱۸:۵۰
کد مطلب:  881342
رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس خبر داد:
آغاز ثبت‌نام الکترونیکی سرویس مدارس در شیراز از اواخر تیرماه/تحویل پوشاک مدارس به دانش آموزان از 15 مرداد

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس از آغاز فرایند ثبت‌نام سرویس مدارس دانش آموزان از اواخر تیرماه در شیراز خبر داد و گفت :برای جابجایی دانش آموزان شیرازی در سال تحصیلی جدید 30 هزار سرویس مدرسه پیش‌بینی‌شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش فارس، محسن کلاری در نشستی خبری که با موضوع سرویس و لباس فرم دانش آموزان برای سال تحصیلی آینده برگزارشده ، از آغاز ثبت‌نام الکترونیکی سرویس مدارس از دهه سوم تیرماه در شیراز خبر داد و گفت: گفت: برای سال تحصیلی آینده، 30 هزار سرویس در شیراز پیش‌بینی‌شده که در قالب آن 10 هزار و 500 راننده 123 هزار دانش‌آموز را جابجا خواهند کرد.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس در مورد نرخ کرایه سرویس مدارس در سال تحصیلی آینده نیز گفت: این نرخ طبیعتاً نسبت به سال قبل افزایش خواهد داشت.

وی بابیان اینکه تمام فرایند پرداخت هزینه سرویس مدارس در سامانه شفاف بوده، خاطرنشان کرد: سازمان دانش‌آموزی در خصوص تعیین نرخ سرویس اقدامات و ارزیابی‌های لازم را انجام داده و نتایج آن را به شهرداری اعلام کرده‌ایم.

کلاری افزود: نظر ما این است که نرخ سرویس مدارس کیلومتری محاسبه شود ، چرا  که این اقدام به ایجاد نرخ عادلانه کمک خواهد کرد و این موضوع باید در صحن شورای شهر شیراز بررسی و در فرمانداری شیراز به تائید نهایی برسد.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس همچنین از بررسی صلاحیت رانندگان با وسواس و دقت نظر گفت و اظهار داشت: برای سال تحصیلی آینده حتی یک راننده بدون صلاحیت نخواهیم داشت که این موضوع با شرکت‌های طرف قرارداد نیز در میان گذاشته‌شده است.

وی درعین‌حال از والدین دانش‌آموزان خواست چنانچه شکایتی از رانندگان سرویس دارند، تخلفات آنان را به سامانه پیامکی 10003262  ارسال کنند. ضمن اینکه تلفن گویای 32015 نیز در 4 ناحیه شیراز فعال‌شده که یک شبکه پیوسته بین مدارس، پلیس و اولیا می‌باشد.

کلاری در مورد ظرفیت سرویس مدارس نیز گفت: هر سرویس بنا به ظرفیت ذکرشده در کارت خودرو مجاز به سوار کردن دانش‌آموز است و اگر تعداد بیشتری را سوار کند، تخلف کرده و قابل‌پیگیری است.

وی همچنین گفت: برای رسیدگی به تخلف رانندگان سرویس مدارس یک شعبه ویژه در دادستانی شیراز در نظر گرفته‌شده است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس در ادامه از تغییر در روند تهیه پوشاک مدارس برای سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: وظیفه ساماندهی پوشاک مدارس به سازمان دانش‌آموزی سپرده شده است.

وی افزود: سازمان دانش‌آموزی نیز برای ارائه بهتر خدمات به والدین دانش‌آموزان، همچون سرویس مدارس، سامانه‌ای را برای تهیه پوشاک ایجاد کرده که پرداخت‌ها از طریق این سامانه اینترنتی انجام می‌شود.

کلاری همچنین گفت: 130 تولیدی خوشنام با تائید سازمان صنعت، معدن و تجارت و صنف پوشاک، تهیه پوشاک دانش‌آموزان را بر عهده خواهند گرفته اند و این تولیدکنندگان به آموزش و پرورش نواحی 4 گانه شیراز معرفی شده‌اند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس در مورد زمان ثبت‌نام برای پوشاک مدارس نیز گفت: مردم برای آگاهی از این موضوع به مدارس مراجعه کنند ضمن اینکه سامانه stt.form.ir برای این منظور ایجادشده که در حال حاضر نواحی، شهرستان‌ها و تولیدی‌ها ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند.

وی در مورد زمان تحویل پوشاک نیز گفت: برنامه‌ریزی ما به‌گونه‌ای است که حداکثر از 15 مردادماه تحویل لباس به دانش‌آموزان آغاز شود.

کلاری همچنین گفت: در تهیه رنگ و جنس پوشاک مدارس به فرهنگ ایرانی و اسلامی توجه شده ضمن اینکه روحیه بانشاط دانش‌آموزی را هم مدنظر قرار خواهیم داد.

برای مشاهده گزارش خبری این نشست در صفحه اختصاصی آموزش و پرورش فارس در آپارات اینجا کلیک کنید

به اشتراک بگذارید :