1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ ۱۳:۳۱:۰۸
کد مطلب:  881138
مهلت ثبت‌نام فرهنگیان در طرح «معلم تمام‌وقت» تا شهریور

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در سال تحصیلی گذشته ، 213 نفر از همکاران استان در طرح معلم تمام وقت شرکت کردند و فرهنگیان علاقه مند واجد شرایط از شهریورماه پس از طی مراحل ساماندهی نیروی انسانی در این طرح شرکت نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، علی حسین زاده با اشاره به ابلاغ بخشنامه اضافه تدریس معلمان ( معلم تمام وقت) در بهمن ماه سال گذشته، اظهار داشت: فرصتی معین شده بود تا حدفاصل ماه‌های بهمن و اسفند سال 97، معلمان متقاضی بتوانند درخواست خود را ثبت و از این مزیت بهره مند شوند.

وی افزود: در مدت اعلام شده 213 درخواست خود را ثبت کرده بودند که مشمول 17.5 درصد افزایش فوق العاده ویژه شدند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان گیلان افزود:  به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش (6) ساعت تدریس موظف شاغلان مشاغل دبیری ، هنر آموزی (30) ساعت تدریس در هفته موضوع بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری ، به افراد واجد شرایط در پایان سازماندهی دبیران تعلق می گیرد. حسین زاده گفت: بر اساس مفاد قرارداد معلم تمام وقت، از شهریورماه تمام کسانی که متقاضی هستند می توانند درخواست خود را ثبت کرده و در صورت دارا بودن شرایط در فرم تکمیلی، معادل فوق العاده ویژه را در احکامشان اعمال می‌شود.

وی با اشاره به اختیاری بودن این بخشنامه خاطرنشان کرد: به دلیل اختیاری بودن موضوع، معلمانی که از فوق‌العاده مذکور استفاده نمی‌کنند، جبران حق‌الزحمه آنان کماکان با پرداخت حق التدریس انجام می‌پذیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان گیلان در مورد مزیت طرح معلم تمام وقت گفت: فوق‌العاده مذکور مشمول کسور بازنشستگی بوده و در تعیین حقوق بازنشستگی و وظیفه و سایر پرداخت‌های قانونی مربوط نیز قابل محاسبه است.

حسین زاده افزود: علاوه بر این، دبیران و هنرآموزان متقاضی برخورداری از فوق العاده ویژه مذکور نیز باید حداقل پنج سال امکان ادامه خدمت تا رسیدن به شرایط بازنشستگی تکلیفی موضوع تبصره‌های ۲ و ۳ ماده (۱۰۳) قانون مدیریت خدمات کشوری را داشته باشند.

بر اساس طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور، ساعات موظف هفتگی دبیران و هنرآموزان کماکان ۲۴ ساعت در هفته است.

 

 

به اشتراک بگذارید :