26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ ۰۷:۳۷:۵۳
کد مطلب:  880666
برگزاری کارگاه آموزشی زبان اشاره ناشنوایان در رشت

کارگاه آموزشی زبان اشاره با حضور 40 نفر ازآموزگاران و دبیران مدارس استثنایی به مدت 5 روز در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش استثنایی استان برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، در ابتدای این جلسه رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان با تاکید بر ضرورت و حساسیت زبان اشاره به عنوان یک روش ارتباطی و آموزشی پویا با دانش آموزان آسیب دیده شنوایی، خاطرنشان کرد:  زبان اشاره در واقع یکی از موضاعاتی است که مدتها در روش های  آموزشی ناشنوایان پس از مدتها کم توجهی خوشبختانه اخیراً با نگرش مثبتی بدان پرداخته شده است.  رقیه کریمی درباره اهداف برگزاری این کارگاههای آموزشی خاطرنشان کرد: هدف این است که در آموزش به دانش آموزان آسیب دیده شنوایی، روش ها و استراتژی هایی را نوین و آسان ارائه شود. وی تسلط همه آموزگاران بر زبان اشاره را یکی از اهداف اجرایی مهم و اساسی آموزش و پرورش استثنایی دانست که برنامه ها و فعالیت های  آینده  اداره آموزش و پرورش استثنایی استان هم  در راستای رشد و توسعه زبان اشاره خواهد بود.

 در ادامه  رضا محمودی مدرس دوره به آموزش اصول و تدریس گام به گام زبان اشاره در روزهای برگزاری کارگاه برای همکاران پرداخت و به سوالات همکاران در این زمینه پاسخ داد.

به اشتراک بگذارید :