13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ ۰۷:۳۲:۳۶
کد مطلب:  880660
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی:
عدالت آموزشی یکی از رویکردهای مهم دستگاه تعلیم و تربیت استان است

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی در جلسه کارگروه توسعه مدیریت شهرستان اسکو تاکید کرد: عدالت آموزشی یکی از رویکردهای مهم دستگاه تعلیم و تربیت استان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از اسکو؛ کامیار قهرمانی فرد در این جلسه گفت: شهر جدید سهند با وجود ۳۷ هزار مساکن مهر و افزایش جمعیت دانش آموزی ، تامین نیروی انسانی و فضای آموزشی اولویت مهم و اصلی دستگاه تعلیم و تربیت استان است.

وی در ادامه تاکید کرد: چهار موئلفه  مهم ساماندهی نیروی انسانی (معلم، دانش آموز ، کلاس و برنامه درسی)  موثر و مهم است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی در پایان یادآور شد: سامانه سناد در پایان شهریورماه برای سالتحصیلی جدید ، ملاک و مبنای توزیع کلاس و ساماندهی نیروی انسانی است.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان اسکو هم در ادامه گفت: با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزی در شهرجدید سهند، کمبودفضای آموزشی و نیروی انسانی در سالتحصیلی جدید، مهم ترین چالش و دغدغه ای اصلی دستگاه تعلیم و تربیت استان و شهرستان است.

یحیی نجابت افزود: در سالتحصیلی گذشته، جمعیت دانش آموزی شهرستان اسکو در حدود ۲۷ هزار نفر است که از این تعداد ۱۷ هزار نفر در شهر جدید سهند که امسال با افزایش۰۰ ۲۵ نفری به حدود۲۰ هزار نفر دانش آموز در سالتحصیلی جدید خواهد رسید. در آغاز سالتحصیلی۹۹-۹۸، ۴ باب مدرسه جدید میزبان دانش آموزان شهرجدید سهند خواهد بود.

شایان ذکر است که جلسه کارگروه توسعه مدیریت شهرستان اسکو با حضور مسئولین آموزش وپرورش استان  در سالن کنفرانس تفرجگاه باغ معلم اسکو تشکیل شد.

گفتنی است معاون پژوهشی و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان به همراه مدیرآموزش و پرورش اسکو با فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اسکو دیدار و گفتگو کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :