27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ ۱۴:۲۴:۱۶
کد مطلب:  880486
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:
بانوان قوام بخش بنیان خانواده و نظام آموزش و پرورش هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های زنان باعث اقتدار، سلامت جامعه و نظام اداری می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه ( س )، روز دختر و آغاز دهه کرامت با اشاره به نقش های متفاوت زنان در بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت گفت: نقش های مادری، همسری، معلمی و مدیریتی مجموعه کارکردهایی است که زنان می توانند در جهت تعمیق فرهنگ پاک و مهربانانه نقش برجسته تری را  ایفا کنند. وی با تأکید بر کارکرد بانوان در تحکیم بنیان خانواده اظهار داشت: بانوان با شناخت عمیق خود نسبت به خانواده، جامعه و همچنین شناسایی توانمندی های خود می توانند قابلیت هایشان را به منصه ظهور بگذارند. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با توجه به تأکیدات دین مبین اسلام در برابری انسان ها خاطرنشان کرد: با شناخت دقیق از عرف جامعه و همچنین صبوری هدفمندانه می توانیم زمینه حضور فعال و موثر زنان را در سمت های مدیریتی فراهم کنیم.

جهان آرای با اشاره به افزایش امید به زندگی نسبت به سال های پیش از انقلاب یادآور شد: افزایش 20 سال به سن مفید انسانها علاوه بر تلاش سازمان های بهداشتی، مرهون زحمات بانوان در فرهنگ سازی و تغییر شیوه سبک زندگی خانواده ها می باشد. وی با اشاره به پیشینه دینی  جامعه در رعایت ارزشها و نوع پوشش در جامعه و سازمانها گفت: در ایران اسلامی چادر حجاب برتر است کما اینکه در برخی از کشورهای اسلامی این حجاب با مصداق های متفاوتی عینیت پیدا می کند و در هر صورت حجاب باید با عرف جامعه همخوانی داشته باشد. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به لزوم استفاده همزمان تجربه و جوانگرایی در دستگاههای دولتی گفت: در حالیکه میانگین سنی مدیران در ابتدای انقلاب به زیر 30 سال می رسید، اکنون این رقم به بالای 50 سال رسیده که ضروری است این عدد، با کار آگاهانه اصلاح شود.جهان آرای افزود: در این راستا سن مدیریتی آموزش و پرورش استان گیلان از  49 سال در ابتدای سال 97 به 48 سال در پایان 97 کاهش یافته است و قرار است این رقم در پایان امسال به 46 سال برسد. جهان آرای در پایان از روسای ادارات مناطق خواست که در زمینه افزایش مشارکت بانوان در بخش های مدیریتی در شورای معاونان از قابلیت های  بانوان بیش ازپیش استفاده شود.  

در حال حاضر 26 هزار و 485 نفر در آموزش و پرورش استان گیلان به کار اشتغال دارند که 14 هزار و 512 نفر را بانوان تشکیل می دهند. 

به اشتراک بگذارید :