25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۱:۰۵
کد مطلب:  880322
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع خبرداد؛
ثبت‌نام فرهنگیان در طرح «اضافه تدریس معلمان» از شهریور

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌ و پرورش تعیین مهلت ثبت‌نام و دریافت درخواست متقاضیان ورود به طرح معلم تمام‌وقت از شهریورماه خبرداد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش به نقل از ایسنا، علی الهیار ترکمن با اشاره به ابلاغ بخشنامه «اضافه تدریس معلمان» در بهمن‌ماه سال گذشته، اظهارکرد: فرصتی معین‌شده بود تا حدفاصل ماه‌های بهمن و اسفند سال 97، معلمان متقاضی بتوانند درخواست خود را ثبت و از این مزیت بهره‌مند شوند.

 

وی افزود: در مدت اعلام‌شده 45 هزار نفر درخواست خود را ثبت کرده بودند که مشمول 17.5 درصد افزایش فوق‌العاده ویژه شدند.

 

معاون وزیر آموزش ‌و پرورش بابیان اینکه چون سال تحصیلی تمام می‌شد و باید ساماندهی را بر اساس سال تحصیلی جدید انجام می‌دادیم، تصمیم گرفتیم تا اجرا و دریافت درخواست‌های جدید را تا شهریورماه به تعویق بیاندازیم .

 

الهیار گفت:  بر اساس مفاد قرارداد «اضافه تدریس معلمان» ، از شهریورماه تمام کسانی که متقاضی هستند می‌توانند درخواست خود را ثبت کرده و ما معادل فوق‌العاده ویژه را در احکامشان اعمال می‌کنیم.

 

شایان ذکر است، شورای حقوق و دستمزد در جلسه ۲۷ شهریور ۹۷ به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش شش ساعت تدریس موظف شاغلین مشاغل «دبیر و هنرآموز با ۳۰ ساعت تدریس در هفته» با پرداخت ۱۷.۵ درصد فوق العاده ویژه موضوع بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای تصویب نامه سال ۹۳ هیئت وزیران موافقت کرد.

 

بر اساس طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور، ساعات موظف هفتگی دبیران و هنرآموزان کماکان ۲۴ ساعت در هفته است.

 

همچنین دبیران و هنرآموزانی که تمایل دارند برای ساعت تدریس اضافی و جبران حق‌الزحمه، به جای دریافت وجوه حق‌التدریس از فوق‌العاده ویژه مورد اشاره استفاده کنند، مشمول ۳۰ ساعت تدریس در هفته خواهند شد و به منظور جبران خدمات آنان، ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری در احکام کارگزینی آنها برقرار می‌شود.

 

در این بخشنامه به اختیاری بودن موضوع اشاره شده و در آن آمده است که به دلیل اختیاری بودن موضوع، معلمانی که از فوق‌العاده مذکور استفاده نمی‌کنند، جبران حق‌الزحمه آنان کماکان با پرداخت حق التدریس انجام می‌پذیرد.

 

به اشتراک بگذارید :