22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ ۱۱:۱۷:۴۵
کد مطلب:  880254
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
فاصله گرفتن از سیستم سنتی ثبت و توزیع کتب درسی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از دومین جلسه هم اندیشی کتب درسی با مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران تابع خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران؛ یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت : هدف از برگزاری جلسه هم اندیشی فوق بررسی نقاط قوت وضعف و  چالش های پیش روی ثبت نام ، دریافت و تحویل به موقع کتب درسی  دانش آموزان می باشد.

وی با اشاره به اینکه روند ثبت نام در مناطق و استان به صورت روزانه پیگیری می گردد ، تاکید کرد: ممکن است در راستای  این فرایند اشکالات کوچکی هم پیش آید  که باید به سرعت مرتفع گردد و دسترسی آسان دانش آموزان به کتب درسی در شروع سال تحصیلی با هیچگونه مشکلی مواجه نگردد.

 

 بهارلو با اشاره به اینکه فاصله گرفتن از سیستم ثبت و توزیع کتب درسی به روش سنتی با توسعه دولت الکترونیک در این زمینه رقم خورده است، اظهار داشت: ثبت سفارش کتاب‌های پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی، پایه‌های یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه و پایه‌های هشتم و نهم کتاب‌های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش‌آموزان استعدادهای درخشان از طریق سامانه  انجام پذیر است.

 معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر اینکه باید رسالت اصلی نظام تعلیم و تربیت  را به درستی و بهترین نحو ممکن به انجام رسانیم ، تصریح کرد: آموزش و پرورش  به عنوان یک ابر سیستم  سازمانی نه فقط در حوزه کتب  بلکه در دیگر  حوزه ها نیز با مشکلات و گرفتاری های منحصر به فردی  روبروست که باید با اتخاذ تصمیمات درست آن را مدیریت نمود.

بهارلو تاکید کرد: حسن انجام کار، تخصص ، تعهد کاری  نسبت به دانش آموزان  ، صرف زمان وحرفه ای بودن  نسبت به شغل و جایگاه معلمی  باعث می شود که  کار و وظیفه به درستی و به نحو احسن انجام شود.

 

 این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه یکی از ملاک های ارزیابی مناطق تابع بحث کتب درسی است ، خاطرنشان کرد روند ثبت نام  در مدارس تابع این اداره کل مثبت ارزیابی شده است و این روند به صورت پیامک  علاوه بر رابطین و مسئولین کتب، برای روسا و معاونین  پشتیبانی مناطق نیز ارسال می گردد.

 

 

به اشتراک بگذارید :