25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ ۰۷:۵۸:۳۲
کد مطلب:  879271
رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور:
13 هزار میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل 7640 پروژه نوسازی مدارس نیاز است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به آمار پروژه‌های نیمه تمام آموزشی گفت: با تخصیص ۱۱۰ درصدی اعتبارات در سال 97 تکمیل این طرح‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر در بازدید از آموزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی نیمه‌تمام شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب در جریان روند احداث و فرسودگی ساختمان‌هایاین مناطق قرار گرفت.

وی در حاشیه این سفر با اشاره به تأمین اعتبار در سال ۹۷و تخصیص اعتبارات بیش از ۱۱۰درصدی از طرف سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: تخصیص مطلوب اعتبارات سبب شده که پروژه‌های نیمه‌تمام این سازمان پس از چندین سال غیرفعال بودن، مجدد فعال شوند.

رخشانی‌مهر افزود: با توجه به کمبود اعتبار، برخی پروژه‌ها سرعت لازم را نگرفته‌اند که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که برای امسال انجام‌شده و اعتبارات ویژه‌ای که برای سازمان نوسازی مدارس در نظر گرفته‌شده است، بتوانیم به پروژه‌های نیمه‌تمام سرعت دهیم.

وی با تأکید به اینکه پروژه‌های نیمه‌تمام ماهیت ورزشی، پرورشی و آموزشی دارند، اظهار داشت: در دل پروژه‌های آموزشی، پروژه‌های ورزشی و پرورشی گنجانده‌ شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تأکید کرد: امسال ردیف اعتباری‌ برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام سازمان نوسازی مدارس و انتشار یک هزار میلیارد تومان اوراق برای تکمیل پروژه‌های آموزشی، پرورشی و ورزشی در نظر گرفته‌شده است که این موضوع در پروژه‌های پرورشی و ورزشی سال گذشته در این ردیف نبود ولی امسال اضافه ‌شده است.

رخشانی مهر با بیان اینکه در حال حاضر هفت هزار و ۶۴۰پروژه نیمه‌تمام وجود دارد که تکمیل آن‌ها ۱۳هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: در سال گذشته دو هزار و ۴۰پروژه تکمیل و ۹هزار و ۵۰۰کلاس درس با اعتبار دو هزار میلیارد تومان احداث ‌شده است.

وی افزود: در سال جاری نیز 2 هزار و ۴۱۵پروژه تکمیل و ۱۲هزار و ۵۳کلاس درس با اعتباری حدود ۲۸هزار و۵۰۰میلیارد تومان ساخته شد و تا پایان امسال نیز سه هزار کلاس درس مرمت و بهسازی می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: انتظار می‌رود با این کار پروژه‌های ورزشی سرعت بیشتری یابد و یکی از پروژه‌هایی که باید در دستور کار قرار گیرد پروژه نیمه‌تمام استخر جغتای است.

رخشانی‌مهر بابیان اینکه از ابتدای امسال تعداد زیادی پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی داشته به اتمام رسیده است، بیان کرد: با تأمین اعتبار و برنامه‌ریزی که انجام‌شده استخر جغتای تا یک سال و نیم آینده به بهره‌برداری می‌رسد و اعتبار مورد نیاز برای این استخر ۶۰‌میلیارد ریال است.

جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بابیان اینکه یکی دیگر از اولویت‌های ما جمع‌آوری بخاری‌های نفتی است، بخاری‌هایی که امکان حذف رادارند باید کنار گذاشته شوند، گفت: برنامه‌ریزی می‌کنیم که زیرساخت‌های سوخت گاز را به داخل مدارس منتقل کنیم تا بخاری‌های نفتی غیراستاندارد که برای دانش‌آموزان خطرساز است، حذف کنیم.

رخشانی‌مهر افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و تخصیص اعتبار مناسب دولت به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در سال گذشته بسیاری از طرح‌های نیمه‌تمام فعال شدند و این سیاست در سال جاری نیز ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: سرانه میانگین فضاهای فیزیکی به ازای هر دانش‌آموز در ۳۱استان کشور 5،2 مترمربع است که نسبت به سرانه قبل از انقلاب که 1،5 مترمربع بود با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی افزایش چشمگیری یافته است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: تلاش می‌شود ۱۱استان کشور را که زیرخط میانگین هستند ازجمله استان‌های سیستان و بلوچستان، البرز و حتی تهران را به خط میانگین نزدیک کنیم.

وی گفت: با برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده امید می‌رود تا پایان دولت دوازدهم سرانه برخی از این استان‌ها را از خط میانگین بالاتر ببریم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: با میانگین 5،2 مترمربع حدود ۳۰درصد فضاها فرسوده و نیازمند تخریب و بازسازی است که در حال برنامه‌ریزی هستیم تا فضاهای مناسبت‌تری جایگزین شود.

 

به اشتراک بگذارید :