27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ ۲۱:۴۷:۱۸
کد مطلب:  879155
المپیاد دانش آموزی طرح ملی دادرس استان گیلان برگزار شد

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش استان گیلان در جمع دانش آموزان گفت : «ما در آموزش و پرورش چندین تشکل داریم به طور یقین یکی از بهترین، اثر گذار ترین و مفرح ترین تشکل های ما همین تیم های دادرس در مدارس می باشد، شما با کمال رفاقت و دوستی امروز باهم به رقابت پرداختید آن هم با هدف کمک به دوستان و هم نوعان خود و این بسیار ارزشمند می باشد.»

المپیاد دانش آموزی طرح ملی دادرس استان گیلان با حضور سراجی معاون تربیت بدنی و سلامت  آموزش و پرورش استان، مهندس ولی پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و شکری نماینده مجلس شورای اسلامی، روسای ادارات شهرستان های جوار و  550 نفر دانش آموز طی روزهای دوشنبه 1398/4/10و سه شنبه 1398/4/11 در اردوگاه مهر بندر انزلی برگزار شد.

سراجی در جمع دانش آموزان گفت : ما در آموزش و پرورش چندین تشکل داریم به طور یقین یکی از بهترین، اثر گذار ترین و مفرح ترین تشکل های ما همین تیم های دادرس در مدارس می باشد، شما با کمال رفاقت و دوستی  امروز باهم به رقابت پرداختید آن هم با هدف کمک به دوستان و هم نوعان خود و این بسیار ارزشمند می باشد. امروز شما قطعا یک خاطره بیاد ماندنی را رقم زدید ودر تاریخ زندگی  تان ماندگار خواهد بود.

وی افزود: طرح ملی دادرس ( دانش آموز آماده در روزهای سخت) که برای هفتمین سال پیاپی با شعار هرخانواده یک امدادگر در 344مدرسه متوسطه اول با مشارکت  جمعیت هلال احمر انجام شد. این طرح دارای چهار سطح المپیاد (مدرسه، شهرستان، استان و کشوری) می باشد.

در این طرح دانش آموزان طی 16جلسه آموزش در طول سال تحصیلی، مهارتهای  امداد و نجات وکمک های اولیه مثل پناه گیری و خروج صحیح، هنگام زلزله، حمل مصدوم، آتل بندی، بانداژ، چادر زدن، اطفای حریق  و احیای قلبی – ریوی را فرا می گیرند.

در مرحله استانی 17تیم( تیم اول هرشهرستان / ناحیه ) حضور داشتند که پس آزمون تئوری و عملی در گروه پسران شهرستان آستانه اشرفیه مقاوم اول، شهرستان لنگرود مقام دوم و شهرستان شفت مقام سوم را کسب کردند و تیم پسران شهرستان تالش هم مقام اول بشر دوستی شد. در گروه دختران ناحیه دو رشت مقام اول، شهرستان لنگرود مقام دوم وآستانه اشرفیه مقام سوم را کسب کردند و تیم شهرستان لاهیجان هم رتبه نخست بشر دوستی را از آن خود کرد.

شایان ذکر است که تیم اول استانی هر گروه و  تیم منتخب بشر دوستی در المپیاد کشوری شرکت می نمایند.

به اشتراک بگذارید :