27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ ۰۸:۲۳:۱۸
کد مطلب:  878585
ابلاغ شهریه مدارس و مراکز غیردولتی در سال تحصیلی (99-98)

رئیس اداره مشارکت های مردمی و مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: مدیران و موسسان مدارس غیردولتی می توانند جهت دریافت نرخ شهریه مدارس و مراکز خود به سامانه mosharekatha.ir مراجعه و پرینت آن را در معرض دید اولیا قرار دهند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، حمید آقاجانی  درباره شهریه مدارس و مراکز غیردولتی در سال تحصیلی 99-  98  گفت: براساس مصوبه شورای سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی وزارت آموزش و پرورش و در راستای اجرای مواد 15 و 16 قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، نرخ شهریه مدارس و مراکز غیردولتی تعیین و از طریق سامانه mosharekatha.ir قابل دریافت می باشد. وی افزود: مدیران و مؤسسان با مراجعه به سامانه مذکور ابلاغ شهریه را در دو نسخه پرینت و پس از مهر و امضای اداره مربوط، یک نسخه در دفتر و نسخه دیگر را در راهروی مدرسه نصب و در معرض دید اولیا قرار دهند. رئیس اداره مشارکت های مردمی و مدارس غیردولتی آموزش و پرورش درباره شاخص های تأثیرگذار در زمینه تعیین شهریه گفت: تعداد دانش آموز، تأییدیه اداره کل نوسازی، عرصه و اعیان، نرخ اجاره نامه، نیروهای بیمه شده، سنوات تأسیس و میزان دستمزد از مهم ترین عوامل موثر در تعیین شهریه مدارس غیردولتی است.

آقاجانی افزود: گفت: همه مراحل تعیین و ابلاغ شهریه برای سال تحصیلی (99-98)  از طریق سامانه مشارکتها بوده و فرآیند آن با مراجعه و ورود اطلاعات مؤسسان و مدیران به سامانه مذکور آغاز شده که پس از اختصاص امتیازات کیفیت بخشی به ترتیب (10) و (5) امتیاز براساس بررسی انجام شده از عملکرد مدارس توسط مناطق و استان به مدارس، توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین و به مدارس ابلاغ شده است.

گفتنی است مسئولیت نظارت بر اجرای صحیح ثبت نام، بر عهده ستاد ثبت نام مدارس آن منطقه می باشد

55 هزار و 185 دانش آموز در 900 مدرسه غیردولتی استان گیلان درس می خوانند.

به اشتراک بگذارید :