26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ ۰۷:۲۶:۰۲
کد مطلب:  878518
پویش«فصل‌گرمِ کتاب» در پارک‌ها و تفرجگاه‌های گیلان اجرا می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری استان گیلان گفت: پویش«فصل‌گرمِ کتاب» برای دومین سال پیاپی از نیمه دوم تیرماه در پارک‌ها و تفرجگاه‌های استان گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، « اسفندیار ضیائی»  با اشاره به پویش«فصل‌گرمِ کتاب» در استان، اهداف اجرای این پویش فرآیندمحور را، شکل‌گیری و درعین‌حال بروز رفتارهای اجتماعی و فرهنگی مناسب در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه، مهارت‌آموزی در سایه اشتراک‌گذاری تجربه‌های مهارتی و رفتاری دانست و حضور هم زمان مخاطبان کودک، نوجوان و خانواده‌ها در فعالیت‌ها را از شاخصه‌های این پویش خواند.  

وی، غنی‌سازی اوقات فراغت فصل تابستان آینده‌سازان ایران اسلامی، معرفی خدمات کانون به مخاطبان و ایجاد فضایی متفاوت درحوزه مطالعه کتاب برای کودک و نوجوان را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد و افزود: انتخاب شعار«آینده‌را باید ساخت» برای این فعالیت فرآیند محور، گویای نگاه ویژه کانون به تربیت نسلی توان‌مند و آینده‌ساز است.  

مدیرکل کانون پرورش فکری استان گیلان گستره‌ی برپایی ایستگاه‌های «پویش فصل‌گرم کتاب» را تمامی شهرستان‌های استان خواند و اظهارداشت: در شهر رشت نیز تماشاخانه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری به عنوان پایگاه ثابت روزهای دوشنبه در پنج بوستان این شهر نیز به عنوان پایگاه‌های متغیر روزهای پنج شنبه، از ساعت ۱۷ تا ۲۱ پذیرای مخاطبان خواهند بود.  

او هم‌چنین از فعالیت‌های کتاب‌محور کانون در این ایستگاه‌ها سخن‌گفت و برپایی کارگاه‌های«کتاب و بازی»، «کتاب و تئاتر» و«کتاب و کاردستی»، «کتاب و سفال» و «کتاب و کودکان با نیازهای ویژه» را ازجمله برنامه‌های مربیان عنوان‌کرد.

 

به اشتراک بگذارید :