1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ ۱۴:۱۳:۱۵
کد مطلب:  878379
کنکور در ایستگاه پایانی

داوطلبان کنکور سراسری در استان گیلان نیز همانند سایر کنکوری‌های کشورمان، خود را برای حضور در بزرگترین رقابت علمی کشور آماده کرده‌اند، کمتر از دو روز دیگر برای شرکت داوطلبان در کنکور سراسری باقی مانده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، به نقل از ایرنا،  ۳۸هزار و ۲۹۷ داوطلب در گیلان برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۲ درصد داوطلبان زن و ۳۸ درصد داوطلبان مرد هستند، آزمون سراسری سال ۹۸ در گیلان قرار است همزمان با سراسر کشور روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در ۱۳ شهرستان استان در گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی، آزمایشی هنر، علوم تجربی و گروه آزمایشی زبان‌های خارجی برگزار شود.

اضطراب، طبیعی است اما بیش از حد، زیان بار است

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان گیلان نیز درباره موضوع استرس در کنکوری‌ها گفت: به طور کلی هر موقعیت جدیدی که در زندگی ایجاد شود و مهم هم باشد، طبیعتاً استرس ایجاد می‌کند، این استرس تا حد معقول، طبیعی بوده و لازم است ولی توصیه می‌شود که خانواده‌ها در فرصت باقیمانده به آزمون، کاری به فرزند کنکوری خود نداشته باشند.

سید کاظم حسینی اظهار داشت: اگر استرس از حد معمول بیشتر باشد و موجب اختلال در خواب، غذاخوردن و تمرکز شود، آسیب زاست اما در حد طبیعی آن مشکلی ندارد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد فضای آرامش داوطلبان در چند روز باقیمانده کنکور خاطر نشان کرد: عواملی که در چند روز باقیمانده می‌تواند موجب افزایش اضطراب داوطلبان شود، این است که به سراغ مطالب جدید بروند بنابراین ضروریست تا کنکوری‌ها به سراغ مطالب جدید نروند و به این مهم توجه جدی داشته باشند.

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان گیلان از داوطلبان خواست شبیه سازی آزمون داشته باشند به این معنی که یک روز قبل از آزمون، فضایی مانند کنکور برای خود ایجاد کنند و اگر در صبح آزمون دارند، صبح این کار را انجام دهند و اگر عصر آزمون دارند عصر، شبیه سازی آزمون را انجام دهند.

حسینی با بیان اینکه داوطلبان بایستی ساعت بیدار شدن خود را در چند روز باقیمانده به کنکور تنظیم کنند و این کار اهمیت دارد، اضافه کرد: کنکوری‌ها، یک روز مانده به آزمون مطلبی نخوانند، شب کنکور استراحت داشته باشند و سعی کنند زود بخوابند.

وی با اشاره به نقش خانواده‌ها برای ایجاد محیطی توأم با آرامش برای داوطلبان اظهار داشت: خانواده‌ها نیز بایستی به کمک فرزند کنکوری خود بیایند، فضا را ناامن نکنند و در فرصت باقیمانده به کنکور، کاری به کارشان نداشته باشند، مهمانی نروند و مهمان دعوت نکنند.

 

به اشتراک بگذارید :