0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ ۰۸:۴۵:۰۰
کد مطلب:  878358
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
اهداء خون اهدای زندگی

در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون با  همکاری  سازمان انتقال خون و در جهت بالا بردن آگاهی از نیاز به خون سالم و نقش حیاتی آن ، همکاران داوطلب ، در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اهداء خون در این امر انسان دوستانه شرکت کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، الهه حسن معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اهمیت اهداء خون گفت: اهدای خون مستمر در بازه‌های زمانی استاندارد می‌تواند علاوه بر تاثیر در سلامت بیماران و نیازمندان، فرد اهداء کننده را از ابتلا به بیماری هایی چون سرطان کبد و پانکراس ایمن کند.

وی با اشاره به اینکه اهدای خون در بهبود سلامت قلب و عروق و کاهش وزن  موثراست، تاکید کرد:اهدای خون همه روزه باعث نجات جان میلیون‌ها نفر در دنیا می‌شود و با وجود تلاش‌های پزشکی برای تولید خون مصنوعی یا سایر روش‌های جایگزین هنوز خون طبیعی انسان تنها راهکار برای حفظ سلامت انسان‌ها و جلوگیری از مرگ در اثر خونریزی، اعمال جراحی، تروما یا برخی بیماری‌های خونی است.

حسن پور یکی از مهم ترین نکات در انتقال خون ،اطمینان از سلامت فرد اهدا کننده خون دانست و افزود: با انجام تمامی آزمایشات طبی لازم برای اطمینان از صحت و سلامت خون اهدایی ری، علاوه بر اینکه خود فرد اهدا کننده از سلامت خود آگاهی پیدا می کند ،از انتقال ناخواسته بیماری از اهدا کننده به گیرنده خون نیز جلوگیری می شود.

شایان ذکر است بهارلو معاون توسعه مدیریت ،حسنلو مشاور مدیرکل، شفیع پور معاون آموزش متوسطه ، روستایی مدیریت حراست و روسای ادارات مناطق اداره کل از این برنامه بازدید بعمل آوردند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :