27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ ۱۳:۴۴:۵۹
کد مطلب:  878355
آمادگی گیلان برای برگزاری هشتمین جشنواره کشوری جابربن حیان

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: جشنواره جابر بن حیّان مبیّن کار گروهی دانش آموزان و لذت آنان از تحصیل است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای در جلسه ستاد اجرایی هشتمین نمایشگاه کشوری جابر بن حیان اظهار داشت: جدا از دستاوردهای عینی این برنامه، زمینه سازی برای ارائه پژوهش های برتر در سالهای آینده و تمرین زندگی جمعی و لذت از این فعالیت ها از دیگر دستاوردهای جشنواره جابربن حیان است. وی با اشاره به برخی از نقدها در برگزاری این جشنواره به رغم توصیفی بودن ارزشیابی در مقطع آموزش ابتدایی خاطرنشان کرد: رقابتی شدن بیش از اندازه و جنبه هزینه های مالی از مهمترین انتقادها به جشنواره جابربن حیان است که با مشارکت خانواده ها و پررنگ شدن جنبه رفاقت جشنواره، این نقیصه قابل جبران است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: صدور و ابلاغ شیوه نامه جشنواره جابربن حیان، استفاده از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی، پیش بینی اقامتگاه دانش آموزان و مهمانان و انتخاب سالن محل برگزاری مراسم، برخی از اقدامات آموزش و پرورش گیلان در میزبانی هشتمین  نمایشگاه کشوری جابر بن حیان است.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست با اشاره به ویژگی های دوره ابتدایی گفت: در این دوره دانش آموزان بیشترین میزان رشد و فراگیری را دارند و از منظر روانی وابستگی بالایی به خانواده، مدرسه و معلم دارند. مرتضی شکوهی افزود: بسیاری از بنیان های شخصیتی افراد تا 8 سالگی شکل می گیرد و در برنامه ریزی برای کودکان باید جنبه های جسمی، شناختی، روانی و اجتماعی آنان مورد توجه قرار گیرد. وی با تأکید بر اندیشیدن تدابیر لازم برای افزایش تمرکز دانش آموزان اظهار داشت: در این راستا استفاده از روش های نوین مانند بهره گیری از بازی ها، هنر و ادبیات راهگشاست. مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت ساحت علمی و پژوهشی در نمایشگاه جابربن حیان خاطرنشان کرد: این جشنواره ویترین فعالیت های علمی و پژوهشی دانش آموزان در مقطع ابتدایی است و بهترین فرصت جهت شکوفایی استعدادهای آنان است.

گفتنی است سال گذشته 3 میلیون و 400 هزار دانش آموز کشور در جشنواره جابربن حیان شرکت کردند که 180 نفر از آنان به بخش کشوری  راه یافتند.

امسال نیز در هشتمین دوره جشنواره کشوری جابر بن حیان 200 دانش آموز از سراسر کشور و به میزبانی استان گیلان حضور دارند. 

 

 

به اشتراک بگذارید :