3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ ۰۷:۴۱:۱۴
کد مطلب:  877871
در سفر به استان گلستان صورت گرفت؛
افتتاح طرح کشوری اوقات فراغت دانش‌آموزان در آق‌قلا با حضور سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش

در سفر سرپرست وزارت آموزش ‌و پرورش به استان گلستان طرح کشوری اوقات فراغت دانش آموزان با هدف کارآفرینی و تربیت هر دانش‌آموز یک مهارت در شهرستان آق‌قلا افتتاح شد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، سید جواد حسینی در افتتاحیه این طرح اظهار کرد: امسال ۳۰هزار پایگاه با ۳۴نوع فعالیت برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان در کشور آماده‌شده است.

 

وی افزود: رویکرد ما در این طرح، تربیتی، مهارتی، پرورشی، کارآفرینی با نگاه هنری و تربیت‌بدنی است.

 

حسینی ادامه داد: هدف از برگزاری این طرح، نخست کارآفرینی و تربیت هر دانش‌آموز یک مهارت است و همه امکانات در این زمینه بسیج خواهند شد.

 

وی با اشاره به اینکه کارآفرینی، جهت‌دهی رونق تولید، تربیت دینی و نشاط‌آفرینی ازجمله اهداف در این طرح است، گفت: دانش آموزان گلستانی و ایرانی نیاز به نشاط سالم جمعی دارند.

 

حسینی بابیان اینکه نشاط جمعی از عارضه رویکرد سنتی و قالبی رنج می‌برد، تأکید کرد: امروز آموزش‌وپرورش از درس زدگی، نمره گرایی، کلاس محوری رنج می‌برد و سند تحول این اهداف را نشانه گرفته است.

 

وی بابیان اینکه در کنار آموزش درسی، دانش آموزان باید از تربیت اخلاقی، هنری، اقتصادی و دینی بهره‌مند شوند، اضافه کرد: پرهیز از کنکور گرایی، درس گرایی ازجمله اهداف آموزش‌وپرورش است و باید ساختارهای دینی و اعتقادی در برنامه‌ها لحاظ شود.

 

وی بابیان اینکه سند تحول بنیادین درس زدگی و نمره گرایی را هدف گرفته است، گفت: رویکرد سند تحول بنیادین گذر از درس زدگی و رسیدن به کارآفرینی است.

 

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه باید از نشاط جمعی کلیشه‌ای و غیر برانگیزاننده پرهیز شود، اظهار کرد: این هنر مدیران مدارس است تا محیط مدرسه را طوری فراهم کنند که برای دانش آموزان جذابیت داشته باشد و حضور فعال‌تری داشته باشند.

 

وی افزود: سرانه فضای آموزشی کشور ۵.۲متر است درحالی‌که استاندارد ۸.۲ متر است و یکی از هدف‌گذاری‌ها این است که سرانه‌ها را به میزان استاندارد برسانیم.

به اشتراک بگذارید :