27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ ۱۸:۱۹:۵۴
کد مطلب:  877744
مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان خبرداد:
اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون‌های مرحلۀ دوم المپیادهای علمی

مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون‌های مرحلۀ دوم المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور سال تحصیلی 98-1397 خبر داد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش،  مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، عنوان کرد: نتایج پذیرفته‌شدگان المپیادهای علمی، از طریق سامانۀ ثبت‌نام المپیادها به نشانیhttp://oly.medu.ir   قابل‌مشاهده و دریافت است لذا تمامی پذیرفته‌شدگان آزمون‌های مرحلۀ دوم المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 98-1397 می‌توانند با مراجعه به سامانۀ مذکور و وارد کردن کد ملی و رمز عبور، از نتایج خود مطلع شوند. البته کارنامه دانش آموزان پذیرفته‌نشده در سامانه فعال‌شده است و این دانش آموزان هم می توانند کارنامه های خود را مشاهده کنند.

بر اساس این گزارش؛ در مرحله دوم المپیادهای علمی ۴۷۶نفر پذیرفته شدند که تعداد ۲۵نفر به‌طور هم‌زمان در۲رشته پذیرفته شدند لذا بر این اساس تعداد کل پذیرفته‌شدگان ۴۵۱نفر است.

آمار پذیرفته‌شدگان به تفکیک رشته تحصیلی به شرح زیر است:

علوم تجربی ۱۳۸نفر، ریاضی ۲۶۹نفر، علوم انسانی ۶۷نفر و سایر رشته‌ها ۲نفر و درمجموع ۴۷۶نفر هستند. (۱۳۱نفر دختر و ۳۴۵نفر پسر) که از این میان، ۹۵نفر پایه دهم و ۳۸۱نفر پایه یازدهم هستند.

همچنین ۶۰درصد پذیرفته‌شدگان المپیاد جغرافیا در این مرحله دختر و ۴۰ درصد پسر هستند.

شایان‌ذکر است،در مرحله اول المپیادهای علمی 83 هزار و 464 نفر مشارکت داشتند که 7795 نفر پذیرفته شدند.

 

به اشتراک بگذارید :