2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ ۰۸:۴۰:۵۴
کد مطلب:  877287
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان :
برنامه ریزی در اوقات فراغت باعث تغییر در روند زندگی اجتماعی دانش آموزان می شود

با برگزاری مراسم افتتاحیه اوقات فراغت تابستان در کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) فعالیت پایگاه های تابستانه در آموزش و پرورش استان اصفهان آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درپنجمین روز از تیرماه 1398 مراسم افتتاحیه اوقات فراغت تابستان 1398 در کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) با حضور مسئولین ، اولیا و دانش آموزان برگزار شد.

مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به تغییر رویکرد خانواده ها از توجه صرف به مسائل آموزشی فرزندانشان به مهارت آموزی و کسب مهارتهای زندگی گفت: در چندین سال گذشته توجه خانواده ها بیشتردرگیر مسایل آموزشی بود و کمتر به جنبه های فراغت دانش آموزان توجه می شد که در سال های اخیر ذائقه دانش آموزان و اولیا کم کم به سمت توجه به ساحت های مختلف و نیازهای دانش آموز چرخش نشان می دهد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در جمع اولیا و دانش آموزان شرکت کننده در کلاس های تابستان به سند تحول بنیادین آموزش و پرروش اشاره کرد و و افزود: برنامه عمل در آموزش و پرورش ساحتهای ششگانه سند تحول بنیادین می باشد و اگر با دقت نگاه کنیم برنامه ریزی در اوقات فراغت باعث تغییر در روند زندگی اجتماعی دانش آموزان می شود و اوقات فراغت نقطه عطف زندگی آینده بچه ها را رقم می زند.

اسماعیلی با تبریک به دانش آموزان و اولیایی که نسبت به اوقات فراغت خود با نگرش کسب مهارت های زندگی حساس می باشند، گفت: با استفاده از فرصت تابستان و کسب مهارتهای زندگی براساس سلیقه و استعداد دانش آموزشاهد زندگی بهتر همراه با سعادت فرزندان ایران اسلامی باشیم.

شایان ذکر است پیش بینی می شود در تابستان پیش روبیش از 250000 نفر دانش آموز در 1700 پایگاه اوقات فراغت در مدارس، کانونهای فرهنگی تربیتی ، دارالقرآن ها، پژوهشسراها، سالن ها و مراکز ورزشی، پایگاه های بسیج دانش آموزی، کانون مساجد، هلال احمر، اتحادیه انجمن های اسلامی و کانون پرورش فکری جذب و در رشته های مختلف قرآنی، ورزشی، علمی، فرهنگی، هنری، اردویی و ... فعالیت نمایند.

به اشتراک بگذارید :