2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ ۱۶:۲۷:۱۳
کد مطلب:  877110
نشست مشترک مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی با مسئولین آموزش و پرورش استان

نشست مشترک مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی با مسئولین آموزش و پرورش استان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در نهمین روز از تیرماه 1398 نشست مشترک مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی با مسئولین آموزش و پرورش استان برگزار گردید .

در ابتدای این نشست صمیمی که در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره 3 شهر اصفهان برگزار شد، حجت الاسلام موسوی لارگانی از اقدامات خوبی که توسط آموزش و پرورش در سطح استان اصفهان انجام شده تقدیر و تشکر نمود .

 

 

وی در ادامه هدف از این جلسه را بررسی وضعیت آموزش و پرورش استان اصفهان عنوان نمود و بر همین اساس با حضور مجمع نمایندگان استان اصفهان و مسئولین آموزش و پرورش استان درخصوص مسائل مربوط به آموزش و پرورش در شهر اصفهان و شهرستان های استان اصفهان؛ و به ویژه وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش بحث و تبادل نظر گردید .

حجت الاسلام موسوی لارگانی ضمن تشکر از جامعیت اطلاعات مطرح شده در این نشست برگزاری مجدد جلسات در کمیته هایی با حضور نمایندگان هر شهرستان را ضروری دانست و در ادامه با اشاره به اهمیت این نشست و حضور اعضا، اظهار امیدواری کرد با پیگیری مسئولین و نمایندگان مشکلات پیش روی آموزش و پرورش استان مرتفع گردد.

 

در ادامه سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم شریف شهرستان های کاشان و آران و بیدگل وعضو کنسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : گزارش و اطلاعات خوبی در این جلسه در خصوص اقدامات آموزش و پرورش در استان اصفهان مطرح شد. 
وی در ادامه افزود : در کمیسیون آموزش و تحقیقات یکی از کارهایی که بسیار بر روی آن بحث شد و موفق بود ، بحث تجهیز و نوسازی مدارس بود که در استان اصفهان نیز نسبت به سالهای گذشته اقدامات خوبی انجام شده است . 

 


سیدجواد ساداتی نژاد در ادامه بر اهمیت پایه اول ابتدایی تاکید کرد و اظهار داشت : در خصوص نیروی انسانی در آموزش و پرورش به خصوص در پایه اول ابتدای می بایست تمهیداتی اندیشیده شود که تا علی رغم کسری نیروی انسانی ، کمترین آسیب به دانش آموزان پایه اول وارد شود.
وی در ادامه بر لزوم برگزاری آموزش دوره های ضمن خدمت به ویژه برای معلمین در بسته های حمایتی تاکید کرد و گفت : دانش آموزان امروز ، مدیران آینده کشور هستند؛ و می بایست با برگزاری دوره های ضمن خدمت به ویژه برای معلمین در بسته های حمایتی کیفیت خدمات آموزشی را بالاتر برد.

 

در ادامه این نشست سید محمدجواد ابطحی نماینده مردم شریف خمینی شهر وعضو کمسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : علی رغم تاکید مکرر مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) متاسفانه نگاه تمام دولت ها به آموزش و پرورش نگاه هزینه ای بوده و نگاه سرمایه ای نبوده است . 

 

 

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که آموزش و پرورش سنگ زیربنای پیشرفت جامعه است گفت :  درخصوص به کارگیری نیروهای خرید خدمات می بایست دقت نظر لازم انجام شود تا از نیروهای مستعد در این زمینه استفاده شود . 
سید محمدجواد ابطحی در پایان گفت : در خصوص مشکلات مطرح شده پیگیری های لازم انجام خواهد شد و امیدواریم در این زمینه توفیقات روز افزون برای مجموعه آموزش وپرورش استان اصفهان حاصل شود .

 

سپس سایر نمایندگان در این نشست صمیمی دیدگاه ها و نظرات خود را مطرح نمودند و در خصوص مسائل جاری آموزش و پرورش در استان اصفهان بحث و تبادل نظر گردید . 

به اشتراک بگذارید :