27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ ۱۶:۱۸:۴۴
کد مطلب:  877109
در حکمی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان:
فاضل فاضل نیای فومنی به سِمَت مدیر آموزش و پرورش شهرستان فومن منصوب شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: اگر می خواهیم در آینده موقعیت های برجسته و بهتری را در سطح شهرستان فومن داشته باشیم، آن جایگاه قوی، از طریق آموزش و پرورش برجسته خواهد شد و یقینا این اتقاق باید در سطح کلاس درس و مدرسه صورت گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای در مراسم معارفه فاضل فاضل نیا به سمت مدیریت آموزش و پرورش فومن با اشاره به جایگاه این شهرستان در استان اشاره کرد و گفت: شهرستان فومن زادگاه مرجع بزرگ و عارف جهان تشیع حضرت آیت الله بهجت فومنی(ره) و مفاخری همچون شیون فومنی و کیومرث صابری معروف به (گل آقا)، شهرستان فومن را به یک شهر مذهبی، فرهنگی و تربیتی تراز اول تبدیل کرده است وی  با برشمردن برخی  از ویژگی های والای تاریخی، مذهبی و تربیتی، این دیار گفت: اگر خواهان آن هستیم که آینده بهتری برای شهرستان فومن رقم زده شود، ضروری است همه مردم به آموزش و پرورش عنایت ویژه ای داشته باشند. مدیرکل آموزش و پروش استان گیلان در ادامه با اشاره به جایگاه معلمان در کشور و با تاکید بر اینکه گروه هدف آموزش و پرورش، دانش آموزان و اولیا هستند، اظهار داشت: انگیزه و طراوت معلمان در ارتقای مجموعه آموزش و پرورش بسیار تعیین کننده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ، آموزش و پرورش را از وزارتخانه های کلیدی در توسعه اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی خواند و گفت: این وزارتخانه نیازمند همت وافر و جدیت و پشتکار همه ی دستگاهها ست. وی فضای آموزشی امروز را نیازمند توجه دانست و گفت: مدرسه خانه دوم  ماست و فرزندان در این خانه برای رشد و توسعه  نیازمند امکانات و تجهیزات و تامین بودجه  هستند.

فاضل نیا مدیرجدید آموزش و پرورش فومن نیز در این مراسم با بیان اینکه آموزش و پرورش با توجه به در اختیار داشتن نیروی انسانی با کیفیت در این حوزه، نیازمند نگاه تازه ای است، گفت: این نهاد اگر چه کیفی ترین نیروهای سیاسی را در بدنه خود دارد اما شانیت معلم و تربیت از یک سو و ظرفیت و اهمت تکریم بالای ارباب رجوع توسط کادر اداری و آموزشی موجب شده است که معلمان فرزندان این مرز و بوم را به عنوان امانت به سوی اخلاق و تجهیز به علوم جدید رهنمون باشد.

فاضل فاضل نیای فومنی متولد 1350، دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی   با 29 سال سابقه کاری در آموزش و پرورش است.

 وی پیش از این به عنوان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی و مدتی نیز به سمت سرپرست، مسئولیت آموزش و پرورش شهرستان فومن را بر عهده داشت.

به اشتراک بگذارید :