20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ ۰۹:۳۴:۳۷
کد مطلب:  876748
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری دوره آموزشی آموزگاران پایه

جلسه هم اندیشی دوره آموزشی آموزگاران پایه در دو روز به میزبانی شهرستانهای استان تهران در مهمانسرای فرهنگیان ری برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، جعفری مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اسناد بالا دستی بویژه و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: ساحت زیستی و بدنی و اهمیت تربیت بدنی در این سند بسیار مورد توجه قرار گرفته و نقش فعالیت های ورزشی در دانش آموزان و تاثیر آن در زندگی آنها کاملا مشهود است .

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ،تحصیل، تهذیب، ورزش، تاکید کرد: فعالت های ورزشی در دانش آموزان علاوه بر سلامت جسم ، سلامت روح و روان را نیز به همراه خواهد داشت.

جعفری با تبیین چهار استراتژی مهم ، معاونت تربیت بدنی و سلامت ، تصریح کرد: برنامه کیفی درس تربیت بدنی، مشارکت اولیاء و خانواده ، فضاها و تجهیزات ورزشی و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی،از جمله مهمترین استراتژی های این معاونت می باشد.

در ادامه،الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اهمیت ساعت درس تربیت بدنی ،سواد حرکتی و آمادگی جسمانی دانش آموزان اظهار داشت: سیاست های مهم مدرسه محوری،کیفیت محوری، تعمیم و همگانی نمودن فعالت ها، برنامه محوری، علمی تخصصی، اخلاق محوری و مشارکت محوری از جمله مسائلی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

حسن پور ادامه داد:این  نشست هم اندیشی جهت تقویت بخشیدن کیفیت درس تربیت بدنی ، اهمیت آن بر دانش آموزان و نحوه آموزش آن به آموزگاران پایه کشور برگزار گردید.

گفتنی است این نشست با حضور جعفری مدرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت متبوع ، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، محمدی معاون آموزش منابع انسانی تربیت بدنی، پاداش رئیس گروه آموزش معلمان تربیت بدنی و نمایندگان استان ها به منظور نقد و بررسی دوره آموزشی ویژه آموزگاران پایه توسط مدرسین و آموزگاران استان های کشور برگزار گردید .

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :