28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ ۰۹:۳۲:۴۷
کد مطلب:  876712
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:
ورزش دانش آموزی تجلی استعدادها در بخش قهرمانی است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش معتقد است در صورتی که فعالیت های عمومی ورزش در مدارس توسعه یابد علاوه بر افزایش سلامت دانش آموزان با یک روند طبیعی افراد مستعد و نخبه در بخش ورزش شناسایی و وارد عرصه قهرمانی می شوند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش ، سید جواد حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: فعالیت ورزشی در عرصه آموزشی کشور در بعد تربیتی است و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ساعت تربیت بدنی و سلامت برای دانش آموزان همه مقاطع تحصیلی در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: با رویکرد تربیت بدنی و سلامت در ورزش دانش آموزی، تعداد زیادی مربیان تربیتی آموزش دیده و ساعات تربیت بدنی در سیستم آموزشی کشور در نظر گرفته شده است.

 

حسینی افزود: برای توسعه فعالیت های ورزشی دانش آموزان ایجاد فضای ورزشی درتمامی مدارس در حال ساخت یا نوسازی شده در نظر گرفته تا امکان فعالیت های ورزشی برای این قشر در سراسر کشور فراهم شود.

 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر طرح حیاط پویا در تمامی مدارس کشور در حال اجرا است و برنامه ما در وزارت آموزش و پرورش توسعه این طرح حیات پویا به مدارس است.

 

وی همچنین اجرای المپیاد های درون مدرسه ای را که طی سال های اخیر اجرایی شده است را در جهت توسعه ورزش دانش آموزی عنوان کرد و گفت: این طرح همه دانش آموزان را در مدارس درگیر فعالیت های ورزشی کرده، که بهترین راه برای همگانی کردن ورزش در عرصه آموزشی و آموزشگاهی است.

 

حسینی تصریح کرد: متاسفانه در عرصه آموزشی یا آموزش و پرورش همیشه بدنبال نخبه گرایی بوده‌ایم و این درحالی است که توسعه عمومی ورزش می تواند بهترین استعداد ها را معرفی کرده و در نهایت منجر به توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی شود.

 

وی به برنامه ای دیگری در خصوص توسعه ورزش در عرصه آموزش کشور اشاره کرد و گفت: قصد داریم فعالیت های ورزشی را از حوزه ورزش دانش آموزی به حوزه فرهنگیان توسعه دهیم و بر این باوریم که این حرکت به افزایش سلامت در خانواده و جامعه منجر خواهد شد.

 

اجرای طرح «حیات پویا» با هدف آشنایی دانش آموزان با انواع روش‌های صحیح ورزشی و بازی های ورزش سالم متناسب با سن آنان و به منظور غنی سازی اوقات فراغت برای متناسب سازی فضاهای تربیتی با ویژگی‌ها و نیازهای دانش آموزان از آخرین روزهای سال ۹۳ در مدارس اجرا می شود.

به اشتراک بگذارید :