18 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ ۲۱:۲۹:۵۴
کد مطلب:  876328
استان سمنان
اجرای طرح حامی در 23 آموزشگاه سمنان

طرح وزارتی حامی در آموزش و پرورش استان سمنان وارد مرحله اجرایی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان، طرح حامی به عنوان یکی از طرح های وزارت آموزش و پرورش به صورت نمادین در آموزشگاه نمونه دولتی عفاف شهرستان سمنان اجرا شد که با فراگیر شدن آن در استان، 23 مدرسه باهم خواهرخوانده شوند.

این طرح با هدف دستیابی به بخش هایی از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، پاسخگویی مسؤولانه به نیازها، تلاش فردی- جمعی در جهت افزایش بهره وری، بسط عدالت آموزشی و تربیتی و حفظ آداب و رسوم و ارزش های جامعه به اجرا در خواهدآمد.

محمد دستورانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در این آیین، طرح حامی را ناظر بر حمایت، انس، مهربانی و یاری دانست و ارتباط مؤثر و استفاده از ظرفیت انجمن اولیاء و مربیان مدارس را از عوامل موفقیت این طرح عنوان کرد.

مشاور مدیر کل در امور زنان با اشاره به عملیاتی شدن این طرح گفت: اجرای آزمایشی طرح حامی ( خواهر خواندگی مدارس) در استان سمنان برای 11 مدرسه حامی و 12 مدرسه حمایت گیرنده در مجموع 23 مدرسه تعریف شده که این مدارس پس از عقد پیمان نامه، در امور خدماتی، رفاهی، پشتیبانی، ورزشی و آموزشی از یکدیگر حمایت کرده و به تبادل تجربیات می پردازند.

 

 

زهرا شاکر گفت: دبیرخانه طرح حامی در دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش در حال راه‌اندازی سامانه متمرکز ثبت اطلاعات مدارس تحت پوشش این طرح است تا تمامی فعالیت‌ها و اطلاعات مدارس حمایت کننده و حمایت گیرنده در آن ثبت شود.

در ادامه مدیران شش آموزشگاه شهر سمنان مجری طرح خواهرخواندگی مدارس، ضمن بیان نقطه نظر و پیشنهاد خود در راستای اجرای بهینه برنامه، به انعقاد پیمان نامه اقدام و همکاری های فی ما بین را مشخص کردند.

به اشتراک بگذارید :