27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ ۱۲:۳۴:۳۹
کد مطلب:  876232
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان مطرح کرد:
ضرورت تشکیل بنیادعلمی _ فرهنگی دبیرستان شهید بهشتی

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: برای ماندگاری و استمرار گذشته طلایی دبیرستان شهید بهشتی، با همراهی دانش آموختگان، بنیاد علمی و فرهنگی این مدرسه ماندگار تشکیل می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای در جلسه « یک سده فرهنگ ماندگار » با اشاره به پیشینه درخشان دبیرستان شهید بهشتی گفت: اعتبار این مدرسه به افرادی است که در ابعاد مختلف فرهنگی، علمی و سیاسی سبب ساز افتخارات ملی و جهانی هستند. وی خاطرنشان کرد: معماری این مدرسه حاکی از بالندگی گذشتگان  دارد و ما باید از این میراث مادی و معنوی پاسداری کنیم. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برگزاری صدمین  سال تأسیس دبیرستان شهید بهشتی رشت اظهار داشت: در این راستا ضروری است شهرداری، شورای شهر، سازمان میراث فرهنگی و دیگر سازمانها و حتی افراد حقیقی در جهت هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم به کمک آموزش و پرورش بشتابند. جهان آرای در بخش دیگری از سخنانش تشکیل بنیاد علمی _ فرهنگی دبیرستان شهید بهشتی رشت را گامی مهم در جهت ایجاد پایگاه مرجع فرهنگی برای دیگر مدارس استان دانست. وی با اشاره به تحصیل و مدیریت دکتر نوبخت در دبیرستان ماندگار شهید بهشتی اظهار داشت: حضور ایشان می تواند  پشتوانه  موثری در فعالیت پویا و سازنده بنیاد علمی و فرهنگی این مدرسه ماندگار باشد.

تنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان هم در این نشست استفاده از ابعاد گردشگری دبیرستان شهید بهشتی را براساس ستاد اجرایی برنامه های 2020  در راستای شناساندن آن به دیگر دانش آموزان استان و همچنین بهره مندی از دبیران نخبه آموزش و پرورش را گام مهمی در اعتلای این مدرسه فاخر ذکر کرد.

نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی استان گیلان نیز در جلسه یک سده فرهنگ ماندگار با اشاره به اهمیت فضای آموزشی و نیروی انسانی در ارتقای مدارس گفت: ضروری است فضاهای مدارس بر اساس برنامه های روز دنیا و اصل آینده نگری باشد و به ابعاد فرهنگی کارکرد مدارس توجه بیشتری شود.

ناصر حاج محمدی شهردار رشت نیز در این نشست تبیین چشم انداز بلند مدت در راستای ارتقای مدیریتی، ایجاد بسترهای رشد و تقویت استعدادهای شناسایی شده را از مهم ترین محورهای فعالیت آموزش و پرورش به کمک دیگر دستگاههای مرتبط ذکر کرد.

احمد رمضانپور از اعضای شورای شهر دبیرستان شهید بهشتی را از مصادیق برجسته فرهنگ گیلان دانست و گفت: در کشور فقط 48 مدرسه ماندگار داریم و در استان دبیرستان شهید بهشتی دارای این ویژگی است و انتظار این است که به همت هیئت امنای این مدرسه، شاخص های فرهنگی و علمی آن ارتقا یابد.

حاجی پور از دیگر اعضای شورای شهر رشت نیز در جلسه صد سالگی دبیرستان شهید بهشتی با اشاره به ضرورت شناساندن افتخارات و مفاخر این مدرسه به نسل جوان بر آمادگی شورای شهر رشت در زمینه کمک به این مدرسه تأکید کرد.

قرار است جشن صدمین سال تأسیس مدرسه شهید بهشتی در 11 مهر 98 با حضور مفاخر علمی ملی و جهانی و همچنین دانش آموختگان آن برگزار شود. 

به اشتراک بگذارید :