13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ ۱۲:۰۷:۴۹
کد مطلب:  876193
 معاون آموزش متوسطه استان در جلسه بررسی وضعیت آموزشی منطقه افشار،
اولویت اصلی اهتمام جدی به عملیاتی کردن سند تحول بنیادین در سطح مناطق و مدارس

جلسه بررسی وضعیت آموزشی منطقه افشار با حضور معاون آموزش متوسطه استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ، معاون آموزش متوسطه استان ضمن تقدیر از تلاش های ارزشمند مناطق در جهت ارتقای کیفیت آموزشی گفت : باید نگاه ویژه ای نسبت به برنامه های کیفیت بخشی و طرح های آموزشی به عنوان مکمل فرایند فعالیت های آموزشی و پرورشی داشته باشیم .  

این مقام مسئول در ادامه به بهبود روابط انسانی در فضای سازمانی ادارات مناطق ونواحی  اشاره و تاکید نمود : تقویت فضای روابط انسانی  مطلوب  جزو حساس ترین و مهمترین  و اثرگذارترین مسئولیت های  همکاران اداری است که در سایه  آن  اعتماد و انگیزه  همکاران آموزشی به عنوان  پیشرانان سازمانی  افزایش خواهد یافت.

وی افزود:  قبل از هرگونه اقدام و برنامه ریزی در زمینه  مسایل آموزشی و تربیتی  در هر منطقه آموزشی  نیاز به ابزار و زیر ساخت های آن داریم که مهمترین آن اعتماد و انگیزه معلمان آن مجموعه است .

بهرامی براهتمام جدی مناطق  به عملیاتی کردن سند تحول بنیادین تاکید کرد و اظهار داشت :  سند تحول بنیادین به عنوان قانون اساسی آموزش و پرورش به صورت  همه بعدی و تمام ساحتی در سطح مدارس عملیاتی  شود.

بهرامی با تاکید به تلاش جدی برای عملیاتی کردن برنامه های 30گانه زیر نظام های سند تحول بنیادین، گفت : اجرای برنامه ها و طرح های کیفیت بخشی از جمله مسابقات و جشنواره ها  را به عنوان مکمل فرایند فعالیت های  آموزشی در راستای قوام و غنای کیفیت بخشی ، نیازمند اهتمام و توجه ویژه است.

معاون آموزش متوسطه استان موضوعات مهمی همچون تشکیل کمیته های هدایت تحصیلی، پوشش تحصیلی وطرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان ،  توسعه متوازن بین رشته ای ،سازماندهی تخصصی نیرو و نظارت بر تدوین برنامه های هفتگی مدارس براساس دانش آموز محور را از اولویت های دیگر آموزش متوسطه در سال تحصیلی آتی دانسته و خواستار اجرای دقیق آن در سطح مناطق و نواحی استان شد.

به اشتراک بگذارید :