20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ ۱۱:۱۶:۴۷
کد مطلب:  876114
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان :
سیاست های آموزش و پرورش استان اصفهان منطبق با برنامه ، در راستای سند تحول بنیادین و مبتنی بر سه اصل مدرسه محوری ، چرخش های تحول آفرین و تعادل بخشی هویتی است

گردهمایی رابطین کمیته های اجرایی تدوین برنامه های سند تحول بنیادین در نواحی و مناطق استان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد . 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در ششمین روز از تیرماه 1398 گردهمایی رابطین کمیته های اجرایی تدوین برنامه های سند تحول بنیادین در نواحی و مناطق استان ، با حضور مدیرکل و مسئولین آموزش و پرورش استان در محل سالن نقش جهان مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره سه برگزار شد . 

در این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش استان به نقش معلم در تعلیم و تربیت اشاره نمود و تاکید کرد : معلم یک کارمند نیست بلکه یک عنصر اثرگذار است .

وی در ادامه بر اهمیت اجرای سند تحول بنیادین تأکید کرد و اظهار داشت : سند تحول بنیادین سندی است که هیچ وزارتخانه ای به جامعیت آن سندی را تنظیم ننموده است .

وی با تاکید بر این موضوع که آموزش و پرورش یک سازمان برنامه محور است و با نقشه راه جلو می رود گفت : حرف مبنای عمل نیست ؛ در سال 98 هیچ کاری انجام نمی شود که منطبق با برنامه سال 98 نباشد و در این زمینه وظایف هر یک از معاونین ترسیم شده است.

وی در ادامه اظهار داشت : میثاق نامه دستگاه تعلیم و تربیت سند تحول بنیادین است ؛ و بر همین اساس سیاست های آموزش و پرورش استان اصفهان منطبق با برنامه و در راستای سند تحول بنیادین مبتنی بر سه محور اصلی « مدرسه محوری » ، « چرخش های تحول آفرین » و « تعادل بخشی هویتی » قرار دارد . برای تحقق این سه محور 173 راهکار در قالب شش زیر نظام طراحی و مصوب شده است . 

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه سخنانش به بیان انتظارات خود از کمیته های اجرایی تدوین برنامه های سند تحول بنیادین در نواحی و مناطق استان پرداخت و اظهار داشت : تشکیل کارگاه های توجیهی و توانمندسازی برای اینکه مدیران بر اساس این راهنمای عمل فعالیت خود را تعریف کنند و در قالب برنامه تعالی و تدبیر اجرایی کنند امری ضروری است .

وی در ادامه حذف طرح های موازی و حذف بخشنامه های موردی را خواستار شد و تاکید کرد نواحی و مناطق از جزیره ای عمل نمودن در برنامه ها خودداری نمایند . 

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه بر تشکیل کمیته تخصصی تفکیک برنامه ها بر اساس اهداف دوره تحصیلی تاکید کرد و در این خصوص به برخی از این اهداف اشاره نمود: شناخت روش دینی و آموزه های اخلاقی پیشوایان دینی ، و درک وجه استدلالی و عقلانی معارف دینی در ساحت تعلیم و تربیت اعتقادی، عبادی و اخلاقی   ؛   پرورش قدرت تخیل ، تجسم و خلاقیت و بهبود فضای زندگی و  به کارگیری اصول زیبایی شناسی و ارزشی در ساحت تعلیم و تربیت زیبایی شناسی و هنری   ؛   شناسایی ویژگی ها ، نیازها و توانمندی های جسمی – حرکتی و روانی ، و مشارکت در طرح ها و برنامه های بهبود سبک زندگی در ساحت تعلیم و تربیت زیستی و بدنی    ؛   بهره گیری از مهارت های پایه فناوری و تحلیل و ارزیابی الگوها و روابط حاکم بر پدیده های انسانی در ساحت تعلیم و تربیت علمی و فناورانه   ؛   شناخت حقوق و مسئولیت ها در زندگی خانوادگی و اجتماعی ، و شناخت شاخص های هویت ملی (ایرانی اسلامی) در ساحت تعلیم و تربیت اجتماعی و سیاسی   ؛    کسب مهارت های کارآفرینی ، و شناسایی تحولات عرصه اشتغال و سرمایه گذاری در ساحت تعلیم و تربیت اقتصادی و حرفه ای .

 

 

به اشتراک بگذارید :