15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ ۱۰:۲۲:۲۹
کد مطلب:  876051
رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد:
برگزاری مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات المپیاد آماده طرح دادرس

ایرج مقدمی رییس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان زنجان از برگزاری مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات المپیاد آماده طرح دادرس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات المپیاد آماده طرح دادرس ( دانش آموز آماده در روزهای سخت ) برگزار شد .

ایرج مقدمی با اعلام خبر مذکور ابراز داشت: این مسابقات در دو بخش پسران و دختران طی دو روز و با حضور هفت تیم از شهرستان های زنجان، طارم، ماهنشان، ابهر، ایجرود، خدابنده و خرمدره برگزار شد .

وی افزود: در این دوره از مسابقات تیم های شرکت کننده در رشته های احیاء قلبی و ریوی، اسکان اضطراری، کنترل خونریزی، پانسمان و بانداژ، پناه گیری و خروج ایمن، حمایت حیاتی پایه BLS ، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم و اطفاء حریق به رقابت پرداختند.

رییس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: در این دوره از مسابقات، تیم های پسران و دختران شهرستان خدابنده به مرحله کشوری المپیاد راه یافتند.

مقدمی تصریح کرد: در بخش پسران پس از شهرستان خدابنده، تیم های دادرس شهرستان زنجان وابهر حائز رتبه دوم وسوم شدندو شهرستان طارم نیز در بخش بشردوستانه به عنوان تیم برتر معرفی شدو در بخش دختران نیز بعداز شهرستان خدابنده، ابهر و زنجان به ترتیب به مقام های دوم و سوم دست یافتند.
وی درادامه با اشاره به اینکه طرح دادرس به مدت هفت سال است که برگزار می شود گفت: هرسال دانش آموزان پس از گذراندن دوره های آموزشی در مراحل مدرسه ای، منطقه ای و استانی  به رقابت می پردازند و پس از رقابت در مرحله استانی یک تیم از استان به المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر کشوری راه پیدا می کند.
مقدمی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری مسابقات آماده توانمند سازی نوجوانان و جوانان برای ارایه خدمات مطلوب در حوادث به همنوعان است.

گفتنی است، مراسم اختتامیه هفتیمن دوره مسابقات مرحله استانی آماده با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر، فرمانده پدافند غیرعامل نیروی انتظامی استان زنجان، نماینده سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و مدیرکل حراست جمعیت هلال احمر و مسئولین و کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان و دانش آموزان شرکت کننده برگزار شد.
 

به اشتراک بگذارید :