24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ ۱۳:۳۵:۱۷
کد مطلب:  875665
در نمایشگاه و فروشگاه "خانه‌ی خوبان"
عواید حاصل از فروش آثار هنری، برای تجهیز مدارس سیل‌زده اختصاص یافت

عواید حاصل از نمایش فروش آثار هنری پیشکسوتان و هنرمندان برجسته کشوری با عنوان "خانه‌ی خوبان" برای تجهیز مدارس سیل‌زده کشور اختصاص داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، نمایشگاه و فروشگاه " خانه‌ی خوبان" که به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از 24 خرداد ماه آغاز به کار کرده بود، پس از یک هفته نمایش برای بازدید عموم، عصر جمعه 31 خرداد به کار خود پایان داد.

در این نمایشگاه 125 اثر از 86 استاد برجسته و پیشکسوتان هنرهای تجسمی کشور به نمایش گذاشته شده بود که تعدادی از آنها در طول یک هفته بازدید به فروش رسیده و مابقی نیز در روز پایانی به حراج گذاشته شده و عواید حاصل از فروش آنها برای تجهیز مدارس مناطق سیل‌زده کشور اختصاص داده شد.

سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به فعالیت قرارگاه فرهنگی کمک به سیل‌زدگان اظهار کرد: این قرارگاه با فعالیت ۱۲ دستگاه فرهنگی کشور با شعار "بیقرار تو‌ام" تشکیل شد که جا دارد از فعالیت دستگاه‌ها و حضور منظم در جلسات تشکر کنم.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند خیرین مدرسه‌ساز در کمک‌رسانی به بازسازی و ترمیم فضاهای آموزشی این مناطق، ادامه داد: کار ارزشمندی که به همت جامعه خیرین مدرسه‌ساز صورت گرفت و در یک شب بیش‌ از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به مدارس سیل‌زده جمع‌آوری شد، بسیار ارزشمند و قابل ستایش است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری گالری‌های ویژه آثار هنرمندان تجسمی برای کمک به تجهیز مدارس سیل‌زده خبر داد و گفت: 86 هنرمند کشور بهترین آثار را در  قالب 126  اثر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

وی ادامه داد: عواید فروش نمایشگاه تنها به حساب جامعه خیرین مدرسه‌ساز واریز می‌شود.

استقبال قابل توجه هنرمندان برای تجهیز مدارس سیل‌زده

در ادامه محسن سلیمانی دبیر رویداد خانه خوبان با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه تقریباً از اولین روزهای وقوع سیل و با هدف کمک به تجهیز مدارس شکل گرفت،  بیان کرد: از زمان اعلام فراخوان براز کمک به تجهیز مدارس هنرمندان مشتاقانه مشارکت داشتند و آثار خود را برای فروش ارائه کردند.

نقاشی و خوشنویسی، اصلی ترین آثار حاضر در جشنواره

نامی یکی  از طراحان رویداد؛ هدف از شرکت در این رویداد را کمک به هموطنان سیل زده اعلام کرد و گفت: با دیدن صحنه های سیل از رسانه‌ها و مطلع شدن از برپایی چنین رویدادی وارد عمل شدم و با همکاری شهرداری، وزارت ارشاد و درخواست‌های فردی این رویداد را رقم زدیم.

وی با اشاره به اینکه این رویداد با  ترکیبی از هنرمندان پیشکسوت تا جوان کلید خورد است، گفت: نمایشگاه فعلی اغلب آثار خوشنویسی و نقاشی هنرمندان مختلف است.

این هنرمند کشور بیان کرد: برنامه‌ریزی‌هایی داریم تا خیریه دیگری با هدف کمک به مردم سیل‌زده یا همکاری شهرداری برگزار کنیم که البته هنوز این ایده به بلوغ نرسیده است.

جواد بختیاری خوشنویس و نقاش  کشوری گفت: هر اتفاق فرهنگی که به قصد اجتماعی انجام می شود، باید مورد توجه باشد و وظیفه هر هنرمندی است که در این رویدادها شرکت کند و همواره اینگونه عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: برای کمک به هموطنان در شرایط مختلف و بحرانی به عنوان نقاش و خوشنویس حضور داشتم و حتی گردهمایی مفصلی وجود داشته است که خود بانی آن بودم.

بختیاری درباره شرکت در این رویداد گفت: وقتی به من گفتند بی‌درنگ آثار خود را در اختیار بانیان این رویداد با هدف کمک اجتماعی قرار دادم.

این هنرمند کشورمان گفت: تعامل میان جامعه و هنرمندان ضمن کمک در امری خیریه، ارتباط با هنر و هنرمندان را هم افزایش می‌دهد.

به اشتراک بگذارید :