11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ ۱۲:۵۲:۳۴
کد مطلب:  875595
گردهمایی معاونین پرورشی و فرهنگی نواحی و مناطق استان در جلفا برگزار شد؛
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خواستار شد: نظارت جدی و مستمر بر کیفیت اقدامات حوزه پرورشی

گردهمایی معاونین پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش نواحی و مناطق استان در منطقه جلفا با حضور مدیرکل آموزش وپرورش استان ومسئولین شهرستان جلفا برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از جلفا، جعفر پاشایی در این گردهمایی گفت: « علی رغم محدودیت های مالی اجرای برنامه های پرورشی در راستای تربیت دانش آموزان رسالت اصلی ماست».

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تاکید کرد: « اجرای سند تحول بنیادین برای مجموعه اصل بوده و برنامه های مغایر با این سند در مدارس اصلا اجرا نخواهد شد چرا که سندی ملی محسوب شده و تبیین آن از ستاد تا کف باعث شکوفایی می شود».

پاشایی که اقتدار آموزش و پرورش را در اقتدار مدیران میانی می داند، ادامه می دهد:« گمشده تعلیم و تربیت امروز عدم توجه به معلمان به عنوان رکن اصلی و سنگربان اصلی تربیت است».

وی ادامه داد: « هماهنگی، انسجام و عدم ستاد سالاری سرلوحه کار قرار گیرد و ما بایستی از دیکته کردن مطالب تا حد امکان پرهیز کنیم و به مناطق تفویض اختیاراتی در امورات دهیم».

پاشایی در خصوص موضوع مبارزه با آسیب های اجتماعی گفت: « "پیشگیری، آموزش و مبارزه" سه راهکاری است که براساس پژوهش های انجام یافته برای مبارزه با آسیب های اجتماعی ضروری است».

وی تصریح کرد: «غنی سازی اوقات فراغت و توسعه فعالیت های قرآنی در مدارس سرلوحه کار قرار گیرد چرا که نقش اصلی در کاهش آسیب های اجتماعی و تربیت اسلامی دارد».

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان بر نظارت جدی و مستمر کیفیت خدمات رسانی بوفه های مدارس و سرویس حمل و نقل مدارس تاکید کرد و گفت:« طبق بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری ، تحقق جوان گرایی در بدنه آموزش وپرورش سرلوحه اصلی کار است».

مدیر کل که بر روی مسئولیت پذیربودن تاکید داشت، با بیان اینکه مدرسه محوری و تفویض اختیار رویکرد اصلی است، خواستار پرهیز از روش های سلیقه ای و اقدامات جزیره ای و احاله مشکل شد.

پاشایی در پایان گفت: « مدیری موفق است که از کمترین امکانات بیشترین بهره وری را داشته باشد و مدیران بایستی به علم روز تسلط داشته و تلاش شبانه روزی داشته باشند».

 

ادب همراه با عقلانیت و وقار هدف تربیتی معاونت پرورشی است

طاهر علمی در گردهمایی معاونین پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش نواحی و مناطق استان به میزبانی جلفا هدف این جلسه را تشریح سند تحول بنیادین و اجرای وظایف محوله برابر سند تحول عنوان کرد.

معاون فرهنگی و پرورشی استان عقل، دین، ادب، حیا و حسن خلق را 5 خصوصیت انسانیت از فرموده امام حسین علیه السلام برشمرد و گفت: « نیروهای درونی باید توسط عقل انسان بکار گرفته شود تا تغییراتی را شاهد باشیم».

وی توضیح می دهد که دین برنامه سالم زندگی خدا را ترسیم کرده و دارای دو بعد است که بعد عقیدتی که همان جهان بینی است و اصول مند  است و بعد عملی که ایدوئولوژی است و دین اسلام بسیار ساده است و  ما شیرینی دین را باید به دانش آموزان بچشانیم».

علمی در بحث ادب که آن را کمال دین عنوان کرد، افزود: « اگر همراه با عقلانیت و وقار ومتانت باشد بسیار زیبا می شود.ما در معاونت پرورشی به دنبال این هستیم».

معاون پرورشی استان حیا داشتن را باعث دوری از بسیاری از خطاها و گناه ها دانست و در داشتن حسن خلق پیامبر اکرم ( ٌ ) را بعنوان الگو معرفی کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :