15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۵ ۱۳:۲۰:۰۵
کد مطلب:  iGw29Co4
مدیرکل آموزش و پرورش تاکید کرد:
نقش مهم دانشگاه فرهنگیان در بهسازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در دیدار نوروزی با جمعی از مدیران و اساتید دانشگاه فرهنگیان استان اظهار داشت : نقش مهم بهسازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش با محوریت دانشگاه فرهنگیان محقق می‌شود و باید برای دستیابی به اهداف سندتحول بنیادین باید دانشجومعلمان ما با آنچه در نظام تعلیم و تربیت روی می دهد از نزدیک درگیر شده و با واقعیت ها آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سید جواد حسینی در این جلسه ضمن یادآور شدن این مهم که باید در جهت ارتقا کیفیت در حوزه آموزش و پرورش عمل کنیم تصریح کرد:بهبود کیفیت کار و عمل در آموزش و پرورش از ظرفیت هایی است که به خوبی محقق نشده است.

 وی ارزیابی مستمر را ویژگی های سازمان تجدید حیات شونده عنوان و اظهار کرد: اجرای نظام جامع برنامه ریزی بخصوص در دانشگاه فرهنگیان از مواردی است که باید مورد توجه قرار دهیم.

دکتر حسینی از بهره وری به عنوان یکی از مهم ترین شاخصه های اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: با نگاه کارآمدی باید تمام برنامه ها پیگیری شود و یکی ازموارد مهم موردتاکید وزیر آموزش و پرورش در جلسات مختلف نیز موضوع دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز استراتژیک اموزش و پرورش بوده است.

وی بهسازی و توجه به منابع انسانی را یکی از مهم ترین برنامه های آموزش و پرورش دانست که باید در دانشگاه به آن توجه شود و ادامه داد: مهم ترین بخشی که باید مورد توجه باشد نیروی انسانی است و تحول در نیروی انسانی منجر به تحول در سازمان می شود که به عنوان یکی از خورده نظام ها مدیریت منابع انسانی محصوب شده و 64 درصد راهکار های سند تحول بنیادین به منابع انسانی اختصاص یافته است.

این مقام مسئول گفت : نظام تعلیم و تربیت ما امروز نیاز به معلمانی دارد که تنها انتقال دهنده دانش بسته بندی شده نبوده و بتوانند خود دانش تولید کنند و دانشگاه فرهنگیان نقش مهمی در تربیت اینگونه معلمان دارند.
وی افزود : نقش مهم بهسازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش با محوریت دانشگاه فرهنگیان محقق می‌شود و باید برای دستیابی به اهداف سندتحول بنیادین باید دانشجومعلمان ما با آنچه در نظام تعلیم و تربیت روی می دهد از نزدیک درگیر شده و با واقعیت ها آشنا شوند.
حسینی‌ ادامه داد: ارتباط ارگانیک بین ادارات آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان برای توانمندسازی دوطرف از دیگر مواردی ست که باید مدنظر قرار گیرد ضمن اینکه ایجاد ارتباط پژوهشی بین بخش های مختلف این سازمان با دانشگاه فرهنگیان هم می تواند در راستای کیفیت بخشی به اقدامات کمک شایانی نماید.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از موافقت مسئولان دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی برای ایجاد یک شعبه از این مرکز علمی در مشهد خبر داد و گفت: باتوجه به امکانات و پتانسیلی که در ‌استان وجود دارد می توان این مرکز را به شکل بسیارخوبی ایجاد کرده و از ثمرات آن بهره خوبی برد.

مجتبوی  سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان نیز دراین جلسه با اشاره به این نکته که آموزش وپرورش خراسان رضوی با تلاش های صورت گرفته در دوسال اخیر توانسته است جایگاه ممتازی را درسطح کشورکسب نماید از تلاش ها و.توجه مدیرکل آموزش وپرورش استان درجهت بهبود وضعیت فیزیکی وبهسازی محیط خوابگاهی دانشجو معلمان ورفع مشکلات آنان که به عنوان نیروهای آینده سازومعلمان آینده کشورهستند قدردانی کرد.

به اشتراک بگذارید :