15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۵ ۱۳:۱۸:۴۴
کد مطلب:  VElnJClg
در دیدار نوروزی مدیرکل با اعضای اتحادیه های انجمن اسلامی دانش آموزان استان مطرح شد :
650هزار دانش آموز عضو تشکل های استان خراسان رضوی هستند

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: تشکل ها نقش موثری در تربیت اجتماعی و جامعه پذیری دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی دکتر سید جواد حسینی صبح امروز دردیدار با انجمن های اسلامی دانش آموزان استان با اشاره به سند تحول بنیادین گفت: در آموزش و پرورش منبع اقدامات ما سند تحول است و این سند که مورد مطالبه همیشگی مقام معظم رهبری بوده شاه کلید مورد توجه رهبر انقلاب است.

حسینی بحث سیاسی اجتماعی را یکی از ساحت های مهم تعلیم و تربیت عنوان کرد و هر دانش آموز یک نقش و هر دانش آموز یک تشکیل را از جمله راهکارهای آموزش و پرورش در بهره وری از این حوزه دانست و ادامه داد: تاثیر انجمن های اسلامی با عضویت 10 هزار عضو بی بدیل است و این تشکل ها نقش موثری در تربیت اجتماعی و جامعه پذیری دارد و باید به روحیه گروه گرایی دانش آموزان باید به گروه های ثانویه که در مدارس تشکیل میشود توجه و انتقال از کودکی به بزرگسالی درست انجام شود.

وی تشکل های مختلف علمی، درسی و آموزشی، زیست محیطی، بسیج و غیره را از جمله تکشل های موجود در استان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در حال حاضر 650 هزار دانش آموز عضو کل تشکل های استان هستند و باید تلاش شود بر کیفیت و کمیت آنها بیفزاییم.

مسئولین اتحادیه انجمن های اسلامی در این دیدار نوروزی به خط مش عملکردی این حوزه اشاره کرد و بصیرت و مشارکت سیاسی و تلاش در هفت حوزه مختلف علمی و اعتقادی و ورزشی و .. را محوربرنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانستند.

دکتر براتعلی منصوریان معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش نیز در این دیدار تربیت فضیلت مدار را محور فعالیت انجمن ها دانست و اظهار کرد: رشد فضایل اخلاقی که نیاز امروز جامعه است از گذر این انجمن ها شکل میگرید و تربیت مدیران شایسته برای آینده نیز از اهداف فعالیت این تشکل ها می باشد.

به اشتراک بگذارید :