28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۰:۴۹:۳۰
کد مطلب:  874769
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آموزش خوب در بستر تربیت خوب شکل می گیرد

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره نوجوان سالم با حضور شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ، دبیرکمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مواد مخدر استان تهران و دانش آموزان منتخب این جشنواره در سالن ولایت این ادارکل در حال برگزاری است .

به گزارش اداره اطلاع  رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره نوجوان سالم بستری تربیتی در جهت مشارکت دانش آموزان است ، گفت: روح سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نگاه تربیتی در تمام فرایند های اموزش و پرورش است و تمامی برنامه ها از قبیل مسابقات فرهنگی هنری ، جشنواره ها ، اردوها و بازدیدها همه همانند یک پازل در راستای رسیدن به اهداف عالی تعلیم و تربیت است .

وی تربیت را یک مسیر بسیار پیچیده دانست و افزود: تربیت به گونه ای است که اگر مقدمات آن به خوبی فراهم نشود به نتیجه مطلوب دست نخواهیم یافت .

هاشمی جشنواره نوجوان سالم را در کنار همه فرایندهای آموزش و پرورش و در راستای رسیدن به روح سند تحول دانست و تاکید کرد: در جشنواره امسال چیزی در حدود بیش از 10 هزار و 500 اثر جمع آوری گردید که ا هزار 800 اثر پذیرش و در پایان 97 اثر دانش آموزی برتر ، 31 اثر فرهنگی  و 3 اثر از اولیای دانش آموزان برگزیده شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: مثلث دانش آموز ، معلم و اولیا اگربه خوبی در کنار یکدیگر قرار گیرند  می توان به بسیاری از اهداف عالی تربیتی دست یافت.

 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهراندر بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساحت های تربیتی اظهار داشت: رشد متوازن در تمامی ساحت ها باید شکل گیرد و از تربیت تک ساحتی باید به شدت پرهیز کرد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش خوب در بستر تربیت خوب شکل می گیرد تصریح کرد: مسائل تربیتی اگر در هرم مناسب قرار گیرند به خوبی قابلیت حل شدن دارند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :