15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۵ ۱۲:۳۱:۵۹
کد مطلب:  mRempG9R
مدیر آموزش و پرورش لارستان:
هوشمند سازی 194 کلاس درس مدارس لارستان

مدیر آموزش و پرورش لارستان گفت:تاکنون 194 کلاس درس در 96 مدرسه لارستان مجهز به تجهیزات هوشمند سازی شده اند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد فیاض‌پورگفت:تجهیز مدارس به امکانات هوشمند سبب تسهیل در آموزش، افزایش یادگیری بهتر دانش‌آموزان، صرفه‌جویی در وقت و غیره می‌شود

وی افزود: به همین دلیل تاکنون 60 مدرسه در مقطع ابتدایی با مجموع 120 کلاس در شهرستان لارستان به تجهیزات هوشمند مجهز شده‌اند.

مدیر آموزش و پرورش لارستان  افزود: همچنین در مقطع متوسطه اول 14 مدرسه با 44 کلاس، مقطع متوسطه دوم 14 مدرسه با 22 کلاس و همچنین 8 مدرسه فنی‌وحرفه‌ای با 8 کلاس به وسایل هوشمند تجهیز شده است.

مدیر آموزش و پرورش لارستان گفت: غیربومی بودن بیش از ۵۰ درصد از معلم‌های شاغل در آموزش و پرورش لارستان ،سبب بروز مشکلاتی در چرخه آموزشی این شهرستان شده است.

فیاض پورگفت: آموزش و پرورش لارستان با 23 هزار دانش‌آموز و یک هزار و 800 معلم در 290 واحد آموزشی، یکی از بزرگترین ادارات آموزش و پرورش استان فارس است .

وی گفت: آموزش و پرورش لارستان با وجود   شعاع 170 کیلومتری در حوزه استحفاظی ،در بعد آموزشی و همچنین کمبود نیروی انسانی  ،با همت و تلاش همکاران موفقیت‌های خوبی به دست آورده است .

مدیر آموزش و پرورش لارستان افزود: یکی از این موفقیت ها ، کسب رتبه نخست استان توسط آموزش و پرورش لارستان  در مقطع آموزش ابتدایی می باشد.

فیاض پور یکی از مشکلات آموزش و پرورش لارستان را  غیربومی بودن بیش از 50 درصد از معلم‌های شاغل در این شهرستان عنوان کرد و افزود:این موضوع  مشکلات خاصی را برای این اداره در پی داشته که از آن جمله می توان به" داشتن بیشترین پرونده تقاضا برای انتقال به شهرهای دیگر، مشکلات معیشتی و غیره" اشاره کرد.

 

وی با اشاره به  فرسودگی تعداد زیادی از مدارس شهرستان لارستان گفت: برای پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار، می‌بایست با یک برنامه‌ریزی صحیح، منسجم و مداوم به نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس لارستان اقدام کرد.

فیاض پور گفت: متأسفانه در مقطع ابتدایی 37 مدرسه، در مقطع متوسطه اول 24 مدرسه و در مقطع متوسطه دوم  نیز 8 مدرسه به لحاظ ساختمانی در وضعیتی فرسوده و نامناسب قرار دارد.

وی همچنین گفت: در دو سال اخیر 16 مدرسه با کمک خیرین و دولت در لارستان بازسازی و 5 مدرسه نیز مقاوم‌سازی شده است.

مدیر آموزش و پرورش لارستان  افزود: در یک سال و نیم اخیر نیز 12 پروژه عمرانی در لارستان با مشارکت 50 درصدی خیرین و دولت اجرایی شده که از این 12 پروژه هرکدام دارای پیشرفت فیزیکی بین 30 تا 40 درصدی هستند.

وی با اشاره به برگزاری طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در لارستان  گفت: 16 هزار نفر از دانش‌آموزان لارستانی زیرپوشش طرح المپیاد ورزشی قرار دارند و المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای به مناطق روستایی لارستان نیز گسترش یافته و اجرا می‌شود و اجرای این طرح  که در تمام طول سال جریان دارد ،سبب کشف استعدادهای ورزشی دانش‌آموزان می‌شود.

وی افزود: همچنین تیم هندبال دانش‌آموزی لارستان موفق به راهیابی به مسابقات هندبال کشوری شده است که مایه افتخار استان فارس و لارستان است.

فیاض‌پورگفت: به روزآوری مدارس در زمینه امکانات ورزشی ضروری است و برای تجهیز مدارس به وسایل ورزشی 50 درصد هزینه تهیه آن از سوی اداره و 50 درصد مابقی از طرف مدرسه تأمین می‌شود و در برخی مدارس مناطق محروم 100 هزینه تأمین وسایل ورزشی از سوی اداره پرداخت می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش لارستان  با اعلام اینکه" در لارستان 4 مدرسه شبانه‌روزی در مقطع متوسطه اول با بیش از 650 دانش‌آموز مشغول به فعالیت هستند" افزود :همچنین در مقطع متوسطه دوم نیز 3 باب مدرسه شبانه‌روزی با بیش از 500 دانش‌آموز در شهرستان وجود دارد که در این مدارس دانش‌آموزانی از کل شهرستان‌های فارس مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :