24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۰۸:۳۶:۲۹
کد مطلب:  874568
معاون پرورشی و فرهنگی استان در آیین افتتاحیه کلاس های تابستانی کانون معراج ناحیه یک زنجان:
مهارت آموزی از اولویت های اساسی سیستم آموزشی است/ دایره اوقات فراغت را وسیع تر کنید

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در آیین افتتاحیه کلاس های تابستانی کانون فرهنگی تربیتی معراج ناحیه یک زنجان گفت: مهارت آموزی از اولویت های اساسی سیستم آموزشی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از ناحیه یک، جعفرگنج خانلو در آیین افتتاحیه کلاس های تابستانی کانون فرهنگی تربیتی معراج این ناحیه برنامه های پرورشی و فرهنگی نظام تعلیم و تربیت بر طبق سند تحول بنیادین در واژه اختصاری «همت» خلاصه می شود.

وی تصریح کرد: واژه همت مخفف و علامت اختصاری سه واژه هنر، مهارت و تربیت است و هر برنامه ای حول محور این سه واژه پایه ریزی می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان یکی از مسئله های بشر امروز را تنهایی دانست و افزود: انسان همواره به دنبال راه هایی برای خروج از تنهایی خود است که برای برون رفت از این مسئله، آیات و تعالیم قرآن انسان را به استفاه از فرصت ها دعوت می کند تا بتواند با استفاده از موقعیت های پیرامون خود به پرورش ابعاد درونی و بیرونی و جسمی و معنوی خود بپردازد.

گنج خانلو در این راستا اوقات فراغت را به تیغ دولبه تشبیه کرد و بیان داشت: استفاده خوب از این فرصت تضمین کننده آینده ما خواهد خواهد بود و هدر رفت فرصت ها نتیجه ای جز بی مهارتی، بی حوصلگی و اتلاف زمان نخواهد داشت.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مهارت آموزی را از اولویت ها و جزء اساسی ترین سیاست های سیستم آموزشی کنونی کشور دانست و افزود: معاونت پرورشی و فرهنگی استان و تمامی زیرمجموعه های آن تلاش های بسیار خوبی در این زمینه انجام داده اند و موفقیت های ارزشمندی نصیب استان شده است و انشالله با همکاری همه عوامل موثر، فعالیت ها بیشتر و چشمگیرتر نیز خواهد بود.

گنج خانلو در پایان شناسایی و توجه به نیازها، علایق و مهارت های دانش آموزان را خواستار شد و تأکید کرد: دایره اوقات فراغت را وسیع تر کنید.

 

به اشتراک بگذارید :