0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۰۸:۰۹:۰۱
کد مطلب:  874507
سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر :
خانواده به عنوان اولین محیط سهم بسیاری در کاهش آسیب‌ها در جامعه خواهد داشت

رسول خرمیان : خانواده به عنوان اولین محیط اگر بتواند کارکرد فرهنگی خود را به خوبی ایفا کند سهم بسیاری در کاهش آسیب‌ها در جامعه خواهد داشت ولی در سال‌های اخیر به دلیل تغییرات فرهنگی نقش و کارکرد این بسیار کمتر شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در سومین روز از تیرماه 1398 در اختتامیه هشتمین جشنواره نوجوان سالم در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره 3 شهر اصفهان برگزار شد رسول خرمیان سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت :  در خصوص پیشگیری از اعتیاد چهار جامعه هدف از جمله خانواده، محیط‌های آموزشی، محله‌ها و محیط‌های صنعتی در دستور کار دستگاه‌های عضو این شورا قرار دارد.

رسول خرمیان با اشاره به اهمیت خانواده افزود: خانواده به عنوان اولین محیط اگر بتواند کارکرد فرهنگی خود را به خوبی ایفا کند سهم بسیاری در کاهش آسیب‌ها در جامعه خواهد داشت ولی در سال‌های اخیر به دلیل تغییرات فرهنگی نقش و کارکرد این بسیار کمتر شده است.

وی به انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری به عنوان یکی از دستگاه‌های عضو کمیته فرهنگی و پیشگیری این ستاد اشاره کرد و گفت: بر این اساس هر ساله برنامه‌های متعددی با موضوعات آشنایی دانش آموزان با انواع مواد مخدر، مراقبت‌ها و آگاهی‌های لازم در محیط مدرسه و خارج از آن برای گروه‌ها و رده‌های سنی مختلف در مدارس برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید :