24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۰۶:۴۵:۱۸
کد مطلب:  874381
امام جمعه موقت تهران در آیین تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان تهران:
کار خیرین مدرسه ساز، بر مبنای فرهنگ اصیل اسلامی است

امام جمعه موقت تهران در همایش تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز استان تهران توجه ویژه‌ به بالا رفتن کیفیت آموزشی در کنار افزایش فضای آموزشی را بسیار حائز اهمیت دانست.

حجت الاسلام ابوترابی، امام جمعه موقت تهران در مراسم تجلیل از خیرین مدرسه ساز کار خیرین مدرسه ساز را بر مبنای فرهنگ اصیل اسلامی دانست و گفت: با تاسیس و بهره‌وری و بالندگی این نهاد، راه برای تداوم یک حرکت سازنده در کشور شکل گرفته است، نهادی که عملا زمینه‌ی مشارکت مردم را در یکی از عرصه‌های مهم مدیریتی کشور که آموزش و پرورش است فراهم آورده.
وی افزود: ما برای تحول و ارتقا کارهای نظام در همه‌ی عرصه‌ها نیازمند به حضور و مشارکت مردم هستیم و اصولا هر کاری که مردم می‌توانند انجام بدهند باید به دست خوشان سپرده شود و وظایف حاکمیتی را دولت باید عهده‌دار باشد، بطوریکه این نهاد راه را برای یک مشارکت سازنده هموار نموده که امروز می‌توان گفت حدود ۳۰ درصد از کلاس‌های کشور با همت خیرین در اختیار دانش‌آموزان عزیز قرار گرفت.
ابوترابی اظهارداشت: در کنار نهادسازی شما بزرگواران که استانداردهای آموزش و پرورش را ارتقا بخشیده‌اید که کار بسیار پسندیده‌ای است و اگر حرکتی با یک تفکری خلاق و موثر شکل گرفت و موجب ارتقا استاندارد شد، این بسیار سازنده خواهد بود.
وی در ادامه افزود: حرکت شما، استاندارد ساخت کلاس و مدرسه را در کشور در مقیاس استانداردهای جهانی و بالاتر ارتقا بخشیده است و امیدوارم این کار به ارتقا استانداردها در حوزه آموزش نیز بیانجامد.
ابوترابی گفت: برادرمان جناب آقای دکتر حسینی و همکارانشان، متناسب با ارتقا کلاس‌ها به ارتقا استانداردهای آموزشی نیز باید بپردازند.
امام جمعه موقت تهران بیان داشت: میانگین دستاوردها و محصولات علمی ما از استانداردهای جهانی پایینتر است، و آنچه مهم است آن‌است که ما در دانشی که دانش‌آموزان در دوران دبستان و متوسطه فرا می‌گیرند در این دانش از متوسط جهانی سبقت بگیرند.

ابوترابی با اشاره به اینکه در حوزه تربیت نیروی‌انسانی استانداردهای خوبی وجود دارد و سرمایه‌ی نیرو انسانی سرمایه بالایی در جامعه محسوب می‌شود، فاصله کیفیت آموزشی را با استانداردهای جهانی زیاد دانست و افزود: این استانداردسازی کلاس‌های درسی کار بسیار بزرگی است، در کنار این کار مهم شما خیرین هزینه‌ی ساخت فضای آموزشی و بهبود کیفیت آموزش را رونق بخشیده‌اید، بطوریکه منابعی را تامین و برای ساخت مدرسه اقدام می‌کنید، اما باید شما عزیزان در کنار بهبود فضای آموزشی به بالا بردن کیفیت آموزش در سطح کشور نیز توجه ویژه‌ای کنید.

به اشتراک بگذارید :