26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ ۱۹:۱۹:۳۳
کد مطلب:  874320
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان :
یکی از مهمترین رویکردها در برنامه ریزی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای مخاطره آمیز رویکرد فرهنگی است

مهدی اسماعیلی : تصور ما بر این است که با رویکرد فرهنگی مناسب می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در سومین روز از تیرماه 1398 اختتامیه هشتمین جشنواره نوجوان سالم در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره 3 شهر اصفهان برگزار شد . 

مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این مراسم ضمن تشکر از عوامل برگزاری این جشنواره اظهار داشت : همانطور که می دانید مدتی است طبق تصمیمات اتخاذ شده در وزارت آموزش و پرورش ؛ در استان ها اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی به معاونت پرورشی و فرهنگی ملحق شده است . 

وی در ادامه با اشاره به تحولات ایجاد شده در جامعه و دسترسی دانش آموزان به انواع فناوری ها گفت : در فضای امروز تربیت کاری پیچیده است که آموزش و پرورش را نیز تحت تأثیر خود قرار داده است . 

وی در ادامه تاکید کرد : یکی از مهمترین رویکردها در برنامه ریزی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای مخاطره آمیز رویکرد فرهنگی است ؛ و تصور ما آن است که با رویکرد فرهنگی مناسب می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد . 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در ادامه به تبیین توصیه های دینی در آیات قرآنی و نکاتی از نهج البلاغه پرداخت و بر اهمیت آن تأکید نمود . 
 

 

به اشتراک بگذارید :